Wpis z mikrobloga

@PajoOo: huh, już dawno nie korzystałem z ich materiałów więc nie mogę wykluczy, że sam materiał jest tu winowajcą.
W ogólności ABS ma większy skurcz niż choćby PLA, także aby minimalizować efekt kruchości pomiędzy warstwami używamy jak najmniejszego chłodzenia wydruku, odpowiednio wysokiej temperatury na głowicy i oczywiście w idealnym świecie zamkniętej komory roboczej. Możesz też spróbować podnieść warstwę (np. z 0.1 do 0.2 mm), redukuje się wtedy efekt skali.
Sprawdź też
@PajoOo: Pokaż ten wydruk.

PS To czerwone przy druku z ABS jest wyłączone? Nie masz chyba na tyle ciepło w tej komorze, żeby robić w niej wiatr przy druku z ABS.

PPS Czy jesteś pewien, że wentylator zmuszony do zasysania powietrza przez dyszę i długą rurę dostatecznie chłodzi elektronikę?
@PajoOo: Ustawienia to Ty masz IMHO dobre, o ile tylko drukarka nie oszukuje Cię poważnie w sprawie temperatur.
Co do wydruku, nawet z takim niedużym jest problem? W takich warunkach to nawet PlastSpaw ABS, który pamiętam z 2013 roku powinien wychodzić poprawnie.
ale im większy tym problem narasta


@PajoOo: To normalne. :P

PS Jak na druk z ABS, wcale nie masz w tej komorze jakoś bardzo ciepło.

PPS A miałeś styczność z wydrukami z ABS robionymi przez innych ludzi? Może masz za duże oczekiwania?
@PajoOo: Co rozumiesz przez "twardszy"?
To, że w wydrukach z ABS warstwy względnie słabo się sklejają jest niestety normalne. Kwestia jedynie tego, jak bardzo u Ciebie jest ten problem nasilony. Może sprawdź inny filament? Nie wiem, jaki jest obecnie ABS od PlastSpaw, ale między PS, który pamiętam z początków przygody, a na przykład obecnym Devil Design ABS+ jest przepaść, oczywiście na korzyść tego drugiego.

miałem tak samo i ostatecznie po prostu olałem ABS. filament mam z plast spaw więc to też daje trochę do życzenia. ja moją skrzynię grzałem do ~45 stopni (chłodzona dodatkowo elektronika i silnik E) wentylator wiejący w dyszę musi być przy abs wyłączony. Moje wydruki z ABS jeśli były trochę wyższe to natychmiast pękały, rozwarstwiały się i to pomimo grzanej komory. Ja finalnie przekoczyłem na PETG oraz od niedawna nylon i filamenty