Wpis z mikrobloga

Mireczki, zgadnijcie, który pokarm ma najwięcej wapnia w 1 kcal? (Nie licząc sztucznie wzbogacanych.)
Mam dla Was #rozdajo

Osoba, która będzie najbliżej wygra e-booka "Atlas odżywczy", jest to 2470-stronicowy e-book w 3 tomach, który pokazuje w przystępny sposób skład 350 pokarmów, obalając tym mnóstwo medialnych mitów.

Zasady są proste.
1. Zaplusuj ten wpis
2. Wskaż produkt z największym zagęszczeniem wapnia (czyli ten, który ma go najwięcej w 1 kcal).
3. Konkurs rusza już od 1 komentarza :)

#konkurs trwa do jutra do 21:00. Wyniki podam w piątek o 10:00.

A jeśli chcecie więcej przeczytać o Atlasie, wpadajcie tutaj: https://atlasodzywczy.pl/

#rozdajo #atlasodzywczy
matizlob - Mireczki, zgadnijcie, który pokarm ma najwięcej wapnia w 1 kcal? (Nie licz...

źródło: comment_HtNlKhylnrSb4elgXUpz0mC7gquBo9it.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
Wyniki :)
Nie powiem - zaskoczył mnie @wypokowy_expert . Zgadza się, woda mineralna ma najwięcej wapnia w 1 kcal. Krótko mówiąc to jest to idealny jego suplement :) Przyznaję więc 2 nagrody, jeden pakiet ebooków ląduje dla @wypokowy_expert , a drugi do @Erbolt - trafiłeś w punkt, najlepszym źródłem jest właśnie pokrzywa. W 100 kcal ma aż 115 mg wapnia (11,5% dziennej dawki). W 250 g pokrzywa dostarcza 120%
  • Odpowiedz
@matizlob: wyniki są ale proszę o odpowiedź -
ile kcal ma skorupka jaja w jednym gramie biorąc pod uwagę że ok 40% tego to będzie wapń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dlkv: jak zawsze wykop bawi wykop uczy ( ͡º ͜ʖ͡º) wiesz co, nigdzie nie ma wiarygodnych dokładnych danych składu skorupki jaj, i z tego powodu w ogóle jej nie uwzględniałem - a faktycznie dużo wskazuje na to, że może mieć ogromną ilość wapnia. Prześlę Ci zaraz ebooki :)
  • Odpowiedz
@matizlob: jak piszesz- wykop bawi,wykop uczy
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sery czy sardynki wskazywaly na niezbyt przemyślane odpowiedzi - jednak woda czy zielenina jak najbardziej zaslugiwaly na uznanie i miło mi, ze moja niezbyt szablonowa Ale równie niskokaloryczna propozycja znalazla się w gronie premiowanych

Dzięki za lekturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz