Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aptitude: fajne.

Ale HN nie ma własnej wyszukiwarki?

Indeksujesz tylko tytuły czy też treść wstawek (nie mówię o stronach, ale niektóre wstawki mają tylko tekst bez
  • Odpowiedz
  • 1
@mk321: HN nie ma na dzień dzisiejszy własnej wyszukiwarki, wyszukiwarka jest zrobiona za pomocą elasticsearch (wyszukaj coś, napisałem, ze szuka za pomocą elasticsearch)
Napisane w czystym PHP i masa linixowych skryptów które są uruchamiane za pomocą crona
  • Odpowiedz
powered by search engine elasticsearch


@aptitude: rzeczywiście, nie zauważyłem. Musiałeś to dać (licencja czy coś) czy po prostu tak napisałeś informacyjnie?

magia dzieje się na back
  • Odpowiedz
Jestem wielkim fanem prostych rozwiązań problemów


@aptitude: był kiedyś na mirko jakiś koleś i dyskutowałem z nim. Ja mówiłem, że Java, bazy danych, REST itd. A on mówił, że robi najprościej jak się da: zwykłe pliki tekstowe i bash. Ja mówiłem, że słabe w utrzymaniu, a on że jak sam pisze to jest wystarczające i nic innego nie potrzebuje. Nie mogę znaleźć tego wpisu, ale pewnie byś się z nim
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321: jak działa i jest dobrze zoptymalizowane to nawet pliki tekstowe dają radę, u mnie jest także zapisywane w pliku tekstowym w json + narzędzia które daje Linux = mistrzostwo

Wiec po co komplikować niepotrzebnie rzeczy?
  • Odpowiedz