Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomazzi:

Od jakiegoś czasu AliExpress wspiera płatności przez Przelewy24 więc bez problemu możemy płacić złotówkami.


Sugerujesz, że p24 jest ok?

Dowiemy się np., że paczka jest w magazynie w kraju macierzystym, że została zaakceptowana przez linie lotnicze, albo że wyleciała z kraju.


Dowiedz się co to paczka i list, co to znaczy rejestrowana i nierejestrowana. Bo te informacje o kraju macierzystym itd to zazwyczaj bzdury z fake trackingu listów nierejestrowanych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomazzi:

Ostatnio sporo osób mogło tego doświadczyć ponieważ u wybrzeży Holandii zatonął 'dostawczak' z ogromną ilością kontenerów, również z towarami z AliExpress. 


Przesylki w większości to poczta lotnicza lub kolejowa, kontenery to głównie zamówienia masowe. Przepisales bzdury z gownoportali.

Nie każda odprawa kończy się nałożeniem cła


A VAT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej

Dowiedz się co to paczka i list, co to znaczy rejestrowana i nierejestrowana. Bo te informacje o kraju macierzystym itd to zazwyczaj bzdury z fake trackingu listów nierejestrowanych

Słowo paczka to uproszczenie. Co do fake trackingu - poprawię.

Przesylki w większości to poczta lotnicza lub kolejowa, kontenery to głównie zamówienia masowe

Znajomy po wypadku kontenerowca u wybrzeży Holandii dostał info o straconej paczce

A VAT? ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomazzi:

Słowo paczka to uproszczenie


A jakże ogromnie błędnie.

Znajomy po wypadku kontenerowca u wybrzeży Holandii dostał info o straconej paczce


To nie ma nawet najmniejszego znaczenia. Chińczycy wykorzystują każda możliwość żeby wydymać lub żebyś im dał spokój i nie męczył z pytaniami o przesyłkę, takie informacje z automatu to norma nawet jeśli ciebie to nie dotyczy.
@Andczej Dodałem kilka poprawek. Zmieniłem 'holenderski' statek na turecki samolot, dodałem słowo o kursie dolara w p24, z Urzędem Celnym mam małe doświadczenie więc po najmniejszej linii oporu zmieniłem 'cło' na 'podatki', ale UC chyba VATu nie egzekwuje, jak coś to US ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałem komentarz na temat fake trackingu.
Bardzo dziękuję za uwagi :) Pomimo, że blog nie jest typowo zakupowy, staram się pisać na
@tomazzi:

Kurs dolara w tym przypadku jest zabójczy.

W porównaniu do PayPal to bym powiedział, że po prostu ma małą prowizję doliczoną. Nie nazwałbym go nawet złym w wypadku zakupów do kilkudziesięciu złotych - różnica jest na prawdę mała.

http://www.wedkarskiepodlasie.pl/2019/02/aliexpress-w-oczekiwaniu-na-przesyke.html
Tutaj myślę, że warto by było zamieścić informację gdzie przesyłkę śledzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z Urzędem Celnym mam małe doświadczenie więc po najmniejszej linii oporu zmieniłem 'cło' na 'podatki', ale UC chyba VATu nie egzekwuje, jak coś to US ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tomazzi to już trochę "czepianie się", ale US i UC już nie istnieje. Teraz jest KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) ( )

@tomazzi:

AliExpress wspiera płatności przez Przelewy24 więc bez problemu możemy płacić złotówkami. Kurs dolara w tym przypadku jest zabójczy.


jak coś tu nie chodzi tylko o kurs

Jeżeli jest to przesyłka rejestrowana będziemy mieli informacje gdzie się nasza paczka znajduje.


troche masło maślane, paczka może być tylko rejestrowana

Natomiast przy wyborze najtańszych, często zerowych, kosztów dostawy, mamy jedynie szczątkowe informacje. Dowiemy się np., że paczka jest w magazynie w kraju macierzystym,
@Andczej: przy tych szczatkowych informacjach dopisalem ze sa to jedynie estymacje.
Dzieki za uwagi. Przeanalizuje to jeszcze i poprawie w wolnej chwili bo teraz mam kryzys z noworodkiem