Wpis z mikrobloga

@kebab-case: Java na pewno jest językiem bardziej rozwiniętym, ale to nie znaczy, że idealnym do wszystkich zastosowań. Dla mnie język to jednak tylko narzędzie i w miarę możliwości nie ograniczam się do jednego.

Żarty na temat PHP obecnie nie są już jakieś aktualne, społeczność mocno uświadomiona, wystarczy zerknąć na tematy poruszane na grupach na facebooku czy na konferencjach. Oczywiście nadal są ludzie, którzy gdzieś tam korzystając ze starych tutoriali wrzucają jakiś
  • Odpowiedz
@kebab-case: FYI: Za Javą zawsze stała firma i pieniądze, PHP powstało z przypadku i rozwija je community ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW. Java jest też 'betą' dla rozwiązań które później warto wprowadzić do PHP :D
  • Odpowiedz
@micke: Coś długa ta beta, że rozwiązania, które wprowadziło bardzo dużo języków trafiają do php po 21 latach xD Spoko, teraz Oracle pracuje nad GraalVM, uniwersalną VMką, java-on-java, możliwością kompilowania wielu języków do kodu natywnego itp. Zobaczymy w 2040 czy PHP też będzie to miał.

Java też jest rozwijana przez community. Jest w pełni open source a zmiany w języku zachodzą na podstawie JEP (Java Enhancement Proposal) i JSR (Java Specification
  • Odpowiedz
@kebab-case: Ponownie, Java jest tworzona, rozwijana i utrzymywana przez Oracle który jest jej właścicielem. Od początku istnienia Javy zawsze był ktoś kto PŁACIŁ na jej rozwój i czerpał z tego ZYSK. Taki proces zachodzi w przypadku PHP, jest w pełni nie zależnie, a język jest rozwijany (w sensie kodowany, a nie same proposals) przez fanatyków programistów PHP, nikt im nie płaci pensji za to żeby go rozwijali.
  • Odpowiedz
@sarveniusz: Nie no trochę wolno się rozwija. Patrz na takiego .net core'a albo chociażby ruby on rails. Przecież te platformy też są rozwijane przez community, tempo wprowadzania zmian wydaje się być dużo szybsze... Nie mówiąc już o podejściu do tworzenia kodu. Przeciętny PHP developer nie widzi nic złego w pisaniu sql query razem z HTML ;P
  • Odpowiedz
  • 0
@TheHatefulCoder napisałem wyżej w komentarzu, że obecnie świadomość developerów PHP znacznie się poprawiła. Zobacz sobie tematy poruszane chociażby na konferencjach związanych z PHP. Przeciętny developer to może narobić burdelu w każdym języku.

Poza tym pod względem wydajności to kiedyś widziałem taką stronę: https://benchmarksgame-team.pages.debian.net/benchmarksgame/faster/php-yarv.html

PHP wypada całkiem nieźle, szybsze od rubiego i pythona. Przykładów co prawda nie analizowałem, może są źle napisane, ale to raczej i tak nie jest robione pod tezę, że
  • Odpowiedz