Wpis z mikrobloga

@nexiplexi: no ale od strony spotify to są oszuści. Przynajmniej #@Wirtualnemedia_pl nie boi się tego nazwać na głos. No pomyśl sobie, dajesz komuś coś za darmo, ale musisz się z tego utrzymać, więc dajesz reklamy co 30min. Ktoś je blokuje, więc Spotify wychodzi na minus, bo trzeba zapłacić wykonawcom za takiego darmowego złodzieja. Dla mnie sposób na radzenie sobie ze złodziejami dobra, a jak ktoś chce przetestować to albo niech
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: Z tekstu na stronie nie wynika, by byli to oszuści. Regulamin, w którym bloker=ban, wejdzie od 1.03. Żadnej informacji, że obecnie to zakazane, a tylko "niepożądane".
Tekst "Masz adbloka [sic!] - nie masz konta. Spotify kręci bicz na oszustów" jest tak dużym, powiedzmy skrótem myślowym", że łatwo można wywnioskować "bloker = oszustwo".
Rozumiem, że skoro Spotify monitoruje urządzenia użytkowników, to od 1.03 nie będzie możliwe korzystanie przy (włączonym? zainstalowanym?)
  • Odpowiedz
korzystanie przy (włączonym? zainstalowanym?) blokerze, będzie ban


@nexiplexi: Nie tyczy się to osób z premium i mnie tyle interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taka automatyczna blokada działa na stronach, "wyłącz adblocka, to będziesz mógł czytać"


Jak ja mam takie coś to po prostu nie wchodzę na ten serwis i szukam innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nexiplexi: > dziennikarzom lub stażystom do portfolio nie przystoi puszczać takich komentarzy
Aha, czyli nie można już mówić złodziej, tylko "osoba nie płacąca za dostęp do muzyki" ? Analogicznie kiedyś biedota mieszkała w slumsach a dziś są to "ludzie w niekorzystnej sytuacji materialnej zamieszkująca lokale o niższym standardzie". Nie bójmy się mówić na złodzieja złodziej, ja sam też pirace, muzykę (jak już serio spoti czegoś nie ma), filmy (jak HBO
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: nie sprowadzaj tego do absurdu. Złodziej, to złodziej i tyle.
Problem tego, że język nie do końca nadąża za technologią to osobna kwestia. Psychologia też odrębna. Sam stwierdziłeś, że piracisz, a nie kradniesz, a jeśli ktoś Cię nazwie złodziejem/oszustem, to po części ma rację (co to właściwie znaczy?). Zresztą co mieści się w pojęciu "ukraść" a co już nie?
O ile po 1.03 można będzie nazywać korzystających ze Spotify
  • Odpowiedz