Wpis z mikrobloga

@dusiaczkowo: Jeżeli brak porządnego ocieplenia to nie idź w gaz, groszek albo Pellet i trzymanie non-stop ciepłych grzejników będzie najtańszym rozwiązaniem. I im mniej dodatków typu czujniki w pomieszczeniach, pogodowka i inne #!$%@? muje tym lepiej. Sam zawór 4d i wszyscy będą szczęśliwi :)

Pomyśl też o tym, że jeżeli zrobicie osobne ogrzewanie - i Ty u siebie będziesz grzać a oni nie koniecznie, to łatwo o grzyba - który
  • Odpowiedz
@robertx: oj chętnie bym się dziadostwa pozbyła ale ta opcja nie wchodzi w grę póki co. Oni będą ogrzewać jak nie będzie jelenia co zrobi to za nich. Bo ja w zimnie nie będę siedzieć i pale jak jest mi zimno. A jak nie ruszę dupy to szwagier zaczyna palić o godzinie 19 na noc, co dla mnie mija się z celem. Tak czy inaczej dziękuje za wszystkie porady, bo
  • Odpowiedz
@dusiaczkowo: No to współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja bym temat próbował ugryźć w ten sposób :
Najpierw orientuję się jak wygląda sprawa z kominami - gdzie mogę wstawić drugi piec, nawet na gaz. Jest mały i ma mniejsze wymagania jeżeli chodzi o komin niż taki z podajnikiem.

Potem biorę hydraulika żeby wycenił mi zrobienie przeróbki instalacji - odcięcie od istniejącego obiegu grzejników na Twoim poziomie, tak, aby szwagier mógł grzać tak jak do tej pory - tylko, że
  • Odpowiedz
@dusiaczkowo: @robertx: do gazowego pieca z zamknięta komorą spalania gdy moc nie przekracza 21kw wystarczy rura przez ścianę zewnętrzną więc komin niepotrzebny.
Jednak warto się na spokojnie nad wszystkim zastanowić bo jak oni nie będą grzali w ogóle w dzień to część ciepła i tak będzie "uciekać" do nich(mieszkasz na dole czy na górze?). Grzejniki też muszą być dobrane do niskiej temperatury aby to fajnie działało.
Jeżeli chodzi
  • Odpowiedz
@turok2016: ja mieszkam na dole :( rozpatrywalam opcje kotła z podajnikiem, ale doszłam do wniosku ze nie chce mieć nic z nimi wspólnego, dla własnego spokoju, bo w dalszej perspektywie pewnie byłoby na zasadzie: nie kupimy opału i co nam zrobisz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dusiaczkowo: przyłącze gazowe to też moga być konkretne koszta, u mojego kolegi w starszym domu blisko ulicy z magistralą pod chodnikiem na 12 tys. zostało wycenione samo podłaczenie gazu. Dodatkowa sprawa, że instalacja gazu ziemnego w budynku oznacza rezygnacje z gazu z butli W CAŁYM budynku, czyli również u szwagra (takie przepisy mamy). W ciagu ostatniego miesiaca jeden Mirek opisywal przypadek gdzie jeden z czterech sąsiadów się nie zgodził i
  • Odpowiedz