Wpis z mikrobloga

Czołem mam EU4 w wersji 1.27.2 po angielsku ze wszystkimi dlc i jest fatalny bug.Zupełnie nie można kolonizować(grałem Polską to nie zwróciłem na to uwagi)-zacząłem rozgrywkę Portugalią i po wzięciu exploracji mam osadników, konkwistadorów i odkrywców ale nigdzie nie mogę osadnika wysłać-zawsze wyskakuje napis że brak odpowiedniej polityki państwa(oczywiście po ang.), konkwistador nie może wejść na ziemię nieznaną a jedynie odkrywca płynie na misje odkrywcze ale nie można go z nich odwołać.Robiłem reinstalki i nic próbowałem Hiszpanią, Anglią w późniejszych okresach i to samo pomimo że maja wszystkie potrzebne doktryny...Wie ktos może czy to bug na tym patchu czy cos u mnie sie porypało w grze(kompie) i czy ktos miał cos podobnego? Zainstalowałem podstwakę i kolonistów normalnie mogę wysyłac także zupełnie nie wiem co jest grane.Bardzo proszę o pomoc.Pozdro.
  • 6
@lenka08 kolego, jakbyś otagowal #eu4 To może by ci ktoś pomógł, a tak to ten post zginie bez odpowiedzi. Akurat farta masz, że trafiłem na To. Prawdopodobnie nie wybrałeś polityki kolonizowania, takie małe trzy kwadraty, jeden nakazuje kolonizatorom wybijanie tubylców, drugi pokojowe kolonizowania A trzeci już nie pamiętam. Musisz to wybrać, bez tego kolonizowania nie jest możliwe.
@KsiazePodziemi: Dzięki wielkie dopiero co się zaistalowałem i nie wiem jak otagowac dany temat.Co do tych kwadracików to możesz napisać gdzie ich szukać dokładnie bo już straciłem nadzieję a tutaj zapaliłeś mi światło w tunelu...Pozdrawiam i czekam na odp.:)