Wpis z mikrobloga

@Azura: Jeśli to jest naprzykład na żarówke E14 pod napięciem 24V (musiałby być jakiś zasilacz) to spoko, 230V to lipa na maxa do czegoś takiego i jak wyżej - dałbym ledy / świetlówki.
  • Odpowiedz
@friboo: sprzedawca powiedzial ze zalecane 12v, tyle wiem, nie znam sie na tym( ͡° ʖ̯ ͡°) czemu lipa? Chodzi mi o bezpieczenstwo czy wilgoc nie spowoduje jakiegos zwarcia? Nie znam sie na prądzie :(
  • Odpowiedz
@Azura: Miałem u siebie w kostce jakieś 2 lata zwykłą zimna żarówkę energooszczędną chyba 11W, tylko, że nie w pokrywie, a w lampce nad akwarium. Żadnych problemów nie miałem przez ten czas
  • Odpowiedz
@Azura: Do gniazdka podłączasz, czyli masz 230V czy w ledowej czy energooszczędnej(świetlówce kompaktowej), dopiero driver w ledach, czy dławik w enrg zmienia napięcie. Te przetwornice są zaraz za gwintem wkręcanym. Oczywiście wewnątrz źródła światła. Czyli jeżeli masz to nad akwarium i jest możliwość wpieprzenia tego do wody, to wali cię 230V gniazdkowe. Niby jest to szczelne(żarówki ledowe i kompakty). Przecież pokrywy miały wbudowany statecznik(dławik). Dopiero wyjścia były na świetlówkę narażone na
  • Odpowiedz