Wpis z mikrobloga

#stomatologia
Czy po wyrwaniu zębów(dwie górne piątki) wymagane jest wypełnienie ich implantami?
Przy wyrywaniu siódemki dentystka powiedziała że ósemka powinna wejść w jej miejsce.
  • 6
  • Odpowiedz
@Kiciuk W idealnym świecie można wykonać implantację. W miejscu usuniętych piątek powstaje luka którą zęby będą próbowały zamknąć. Zęby sąsiednie wychylą się w stronę luki a ząb przeciwstawny może sie trochę wysunąć z zębodołu w poszukiwaniu kontaktu. Co prawda jeżeli masz dolne piątki i szóstki i gorne szóstki to dużych roszad raczej nie przewiduje sie w takim przypadku. Moim zdaniem imolantacja nie jest absolutnie konieczna ale jak masz nadmiarowe kilka tysiecy to
  • Odpowiedz
@Unsupmac:Dolne mam wszystkie, górę robię co się da jednak piątki właściwie zostały same korzenie i raczej wypada się ich pozbyć żeby nie ropiały.
Najchętniej bym przycebulił bo właściwie to te piątki aktualne są wydmuszkami i nie gryzę nimi już od dwóch lat, Jednak jeśli to konieczność to wywale te 4 tysiace czy ile to by kosztowało,
  • Odpowiedz
@Kiciuk skoro tam są jakieś zgnilaczki jeszcze to najlepiej przedyskutować możliwości ze swoim dentystą. Piatki to są dość wąskie zęby i w akcoe żucia spełniają istotną rolę ale nie najważniejszą i konieczną do funkcjonowania. Pojedyńcze braki w szczęce nie sprawiają jakichs ogromnych szkód więc na pewno da się obejść bez nich. I teoretycznie luki po niech tez nie powinno jakos szczególnie widać chyba że jak sie śmiejesz to otwierasz szeroko buzię i
  • Odpowiedz
@Unsupmac: Dzięki za mocno merytoryczne odpowiedzi.
Na następnej wizycie spróbuje sie dowiedzieć lepiej czy braki nie będą jakoś mocno irytujące.
Akurat uśmiechać się nie uśmiecham więc problemy estetyczne to wielki problem nie jest,nawet jak coś to maks otwieram usta do położenia czwórki.
Jako że widać że się znasz nieźle, polecasz wyposażyć się w irygator?
Widziałem na ali i myślę że niebyłby to głupi pomysł.
  • Odpowiedz
@Kiciuk Piśmiennictwo irygatory poleca przy chorobach przyzębia jako środek dodatkowy. Uważam ze całkiem spoko pomysł, pod warunkiem ze jest to środek dodatkowy do higieny. Płytka nazębna przylega do zęba na tyle ściśle że można ją usunąć tylko mechanicznie a płukanie irygatorem może pomoc usunac resztki pokarmowe albo poczuc sie świeżej w jamie ustnej. Co do tych z ali to sam planowałem kupic przetestować i nie moge polecić bo nie wiem jak one
  • Odpowiedz