Wpis z mikrobloga

Mircy, kupiłem buty burton moto w rozmiarze 43,5 (mam nogę 28cm) i niestety ale są sporo za małe. Czy jeżeli wezmę teraz rozmiar 44 i nadal będą za małe mogę liczyć na to że się rozbiją czy lepiej od razu wziąć 44,5? Może głupie pytanie ale są to moje pierwsze buty snowboardowe i nie wiem jak mocno mogą się one dopasować.
#snowboard
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@wredny_barteK: dzięki za linka! Z tego poradnika wychodzi ze 44 powinny być dobre ale znowu te co mam mierzyłem w cienkiej skarpecie (wg tego co czytałem w internecie) a nie w takiej która wezmę na stok. Więc pytanie czy nadal nie będą za małe, nie mam pojęcia jak mocno mogą się one rozbić a znowu wszędzie odradzane branie jest za dużych butów. Chyba faktycznie będę musiał zamówić oba rozmiary.
  • Odpowiedz
@Mariando Do butów bierze się cienkie skarpety z ściągaczami w kluczowych miejscach, śmiało mogę polecić brubecka snowboardowe. W butach jest ciepło i tak a ważny jest komfort. But się raczej nie powiększy co najwyżej dostosuje do kształtu, musisz zobaczyć jak wygląda wkładka wewnetrzna i gadzie ma strefy formowalne o ile ma.
  • Odpowiedz
@Mariando: To faktycznie dziwne. Wkładka w moto ogólnie pod wpływem ciepła dostosuje się nieco do stopy, ale nie jeżeli chodzi o długość. Na długość się nieco rozbiją - miałem moto przez 3 albo 4 sezony i po czasie dostały luzów. Większość butów się nieco rozbije ale ile mniej więcej nikt nie powie. Druga sprawa jest taka czy chce Ci się czekać aż się but rozbije i czy aż tak często jeździsz.
  • Odpowiedz