Wpis z mikrobloga

W związku z ostatnimi znaleziskami zwracającymi uwagę na nasilające się na świecie polityczne napięcie na linii Izrael - Reszta Świata zapraszam do ankiety. #antysemityzm #zydzi #izrael #irlandia #stosunkimiedzynarodowe #bliskiwschod #europa #4konserwy #neuropa #pdk

W czasie holocaustu do twoich drzwi kołacze żydowska rodzina szukająca schronienia. Co robisz?

  • Udzielam Żydom schronienia. 32.5% (26)
  • Każę Żydom odejść. 33.8% (27)
  • Wydaję Żydów władzom. 33.8% (27)

Oddanych głosów: 80

  • 11
@Poro6niec: https://wpolityce.pl/polityka/380143-sikorski-jednak-potrafi-zaskoczyc-jesli-usa-chcialy-zrobic-cos-dla-polskich-zydow-to-wlasciwym-momentem-byly-lata-19431944

Kiedy dyplomaci amerykańscy zaczęli ponownie tę sprawę podnosić, powiedziałem publicznie, że jeśli Stany Zjednoczone chciały zrobić coś dla polskich Żydów, to właściwym momentem były lata 1943–1944, kiedy znaczna ich część wciąż jeszcze żyła i gdy Polska ustami Jana Karskiego o to błagała. Dziś te interwencje są cokolwiek spóźnione
@Manah: łatwo kliknąć "udzielam żydom schronienia" siedząc na dupie przed kompem. Wiedząc, że przez ten czyn wybiją Ci rodzinę do 3 pokolenia wstecz i na dodatek pół wsi spalą to nie ryzykowałbyś
@Manah: Głupia ta ankieta. Wszystko zależy od wielu czynników: Ilu osobowa jest jest to rodzina? Ilu Niemców jest w mieści lub w wiosce? Jak często przeszukują domy? Czy mam ich gdzie ukryć? Czy mam ich czym karmić? Czym mam żonę i dzieci, którymi życiem będę ryzykował? Na jaki czas mam ich ukryć? Czy mam kogoś kto mi pomoże w ukrywaniu ich? Czy znam tych ludzi?
Wiesz, łatwo pomóc, kiedy to nas