Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko odnośnie kosztów ogrzewania gazowego domu jednorodzinnego.
Mianowicie niedawno wprowadziłem się do swojego domu piętrowego 150m2 i chciałem się zapytać czy rachunek za ogrzewanie i podgrzewanie wody w wysokości ok 550zł za miesiąc to dużo, mało czy tak pośrodku? (temperatura jaką utrzymuje w domu to ok 19-21 stopni, garaż nie grzany i 3 pokoje na poddaszu też mają przykręcone do minimum grzanie - dom ocieplony 15 styropianu).
Jak myślicie? Dzięki za konkretne odpowiedzi osób mieszkających w domach.
#budownictwo #ogrzewanie #gaz #dom #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
niedawno wprowadziłem się do swojego domu


@klinQQ: często czytam że na początku ogrzewanie kosztuje więcej bo trzeba wygrzać ściany a powiem ci że takie wydatki miałem w mieszkaniu 70m2 także wydaje mi się że mało
  • Odpowiedz
@klinQQ: U mnie w zeszłym roku wyszło 2000 zł za cały rok ~1700 za listopad-kwiecień i ~300 za lato, 21 stopni w domu, ciepła woda i gotowanie też gaz. Dom 120m2
  • Odpowiedz
@klinQQ: myślę, że to średnia przyzwoita (później może być taniej bo nagrzejesz mury)
@ppiasq z kolei bardzo tanio, ale pamiętajmy - różne są zimy (jedna drugiej nie równa) i różne są rejony Polski (jedne mają średnia temp. wyższą, a drugie niższą)
  • Odpowiedz
@klinQQ: Dom parterowy 200m2 zaplacilem za 2 miesiące grudzien/styczen 760zl.
W domu 23*
Kociol Wolf 14kW + rekuperator Aeris 450 + sciany styropian grafit 20cm, strop 33cm, podłoga 15cm
  • Odpowiedz