Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #audi80

Kupiłem jakoś w listopadzie nową sondę lambda denso (audi 80). Potem borykałem się z setką problemów jak rozjeżdżające się mapy spalania, uszkodzone czujniki temperatury itd - wszystko prowadziło do bardzo bogatej mieszanki paliwa, niemniej na gazie było zwykle ok (2 gen). Teraz gdy uporałem się z problemami które trapiły audiczkę okazuje się, że w międzyczasie padła sonda xD Od około tygodnia słabo jeździła na gazie. Podpiąłem się pod staga żeby sprawdzić regulację i zobaczyłem że sonda na benzynie leży cały czas na ubogiej. Przy wchodzeniu na obroty na chwilę idzie na bogatą ale jest to tylko jeden pik. Na gazie nie rusza się wcale. Czy mogę tą świecę jakoś przeczyścić, aby choć tymczasowo przywrócić ją do życia? Czy tylko wymiana?
  • 4
Przy wchodzeniu na obroty na chwilę idzie na bogatą ale jest to tylko jeden pik.


@HIGH_BEAM: To by sugerowało że może być sprawna, tylko masz problem z regulacja lpg i rozjechaną adaptacją w ECU benzyny (jak to typowy problem tych monowtrysków jeżdzących na lpg). Bo kilka nagłych wciśnięć gazu to dobra metoda na wstępne rozpoznanie czy sonda padła czy problem jest z odmierzaniem i podawaniem paliwa.

Zobacz czy na gazie jak
@biskup2k: Też tak myślałem, ale jestem dopiero po restarcie (wczoraj rano adaptacja, zero gazu od tego momentu aż do teraz). Regulacja krokowcem gazu daje efekt tylko w postaci zmiany obrotów, sonda śpi na ubogiej. Jedynie czasami ostre depnięcie daje pojedynczy pik, tak jak na benzynie
@HIGH_BEAM: Jak zalanie paliwem nie wzbudza jej do pracy to może rzeczywiście padła albo coś w kablach nie łączy. Może poruszaj kablami od sondy i lpg patrząc czy pojawi się z niej napięcie albo zmierz miernikiem na samej sondzie.