Wpis z mikrobloga

@anonim1133: na chwilę obecną spacje traktowane są jak AND, ale naszym marzeniem jest, żeby kiedyś przepisać (i uspójnić to z API) w taki sposób, żeby poza dostępnymi już title: url: etc obsługiwało też author: (do wyszukiwania treści konkretnej osoby) oraz "" (zamknięte w nich teksty niech szuka w całości, niezamknięte jako OR i sortuje po scorze - choć na razie ten SOLRowy score to działa u nas jak chce :/ )
@anonim1133: sierpień mamy zajęty grupami, we wrześniu chciałbym zrobić nową wersję mobilną + API i pewnie gdzieś przy API pojawi się szansa na zmiany w wyszukiwarce.

Może jednak trzeba wam pomóc?


a SOLRa znasz?
@anonim1133:

Co wy tak wszystko po miesiącu?


w przypadku mikrobloga same testy publiczne trwały tydzień, uważam, że pozostałe 3 tygodnie na przeoranie czasem połowy kodu to nie dużo czasu. Teraz przy grupach od tygodnia budujemy słowniki, pojedyncze wywołania skryptów budujących jakieś dane zajmują czasem godzinę, a bez ich skończenia nie można iść dalej.

A problem poznać? Jestem przyjacielski dla takich spraw, zawsze sie dogadujemy


To się ucz, kiedyś może Ci się
@maciejkiner: Będę musiał to się nauczę. Takie ucz, może się przydać... Musiał bym poznać każdą technologię, bo może się przydać. A to nie jest mi potrzebne ;) Będzie potrzeba, przysiądę i będę umiał.

3 tygodnie na przeoranie czasem połowy kodu to nie dużo czasu


Powiedział bym coś, ale uznam, że masz większe doświadczenie i wiesz co mówisz.
@anonim1133:

Będę musiał to się nauczę. Takie ucz, może się przydać... Musiał bym poznać każdą technologię


bo na tym to generalnie polega, jeśli chcesz być dobry. SOLR, Sphinx, MongoDB, CouchDB, Memcache, MemcacheQ... znasz coś z tego? Jakieś inne noSQLe? Cassandra, Riak?
@anonim1133:czesci wymienionych przeze mnie technologi uzywamy produkcyjnie na codzien, czesc uzywalismy kiedys. Kazda z nich musielismy poznac, np. zeby w tych trzech leniwych tygodniach zdecydowac ktora jest najwydajniejsza, zeby przepisac na nia moj wykop ;-)