Wpis z mikrobloga

#ama #ciekawostki #pytanie #niewiemjaktootagowac

Dużo ostatnio się pojawia znalezisk o nauczycielach, o ich pracy, zarobkach, obowiązkach. Pomyślałem, że założę specjalne w tym celu konto by anonimowo opowiedzieć jak to wygląda z mojej perspektywy - bez upiększania i szczerze.

Jesteście zainteresowani AMA?
Nauczyciel, 10 lat stażu pracy. Pracowałem w szkole podstawowej, gimnazjum, technikum, zawodowej szkole.
Administrator sieci szkolnej.

Proszę o plus - jeśli będzie trochę zainteresowanych zrobię znalezisko i tam odpowiem na pytania. Jeśli zły pomysł, konto pójdzie w niebyt. ( ͡- ͜ʖ ͡°)
  • 55
prywatnie często to zupełnie inni ludzie.

Z wieloma nauczycielami rozmawiałem tak prywatnie i tylko jedna nauczycielka która na lekcji zachowywała się tak samo była naprawdę spoko
@nauczycielek: Jak to działa że mając (jako uczeń) załóżmy 15 różnych przedmiotów w tygodniu (odliczam w-f, i inne przedmioty które są... przedmiotami tylko z nazwy) każdy nauczyciel powie że to Jego przedmiot jest najważniejszy?

Chodzi mi o to, że nauczyciel matematyki powie, że "Musisz umieć matematykę, bo liczyć musisz na codzień", polonista powie że "W Polsce mieszkasz, to musisz dobrze mówić i pisać po Polsku", a nauczyciel niemieckiego powie że "Przecież