Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest ktoś, kto ostatnimi czasy był turystycznie/wypoczynkowo w Turcji?
Planujemy ze znajomymi wakacje (3-4 pary) na przełomie sierpnia i września i oferta wydaje się atrakcyjna. Mam obawy tylko jak aktualnie traktuje się tam turystów. Byłam tam ponad 10 lat temu jako nastolatka i pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie, porównując ją do innych muzułmańskich krajów, pod względem kultury i nastawienia ludzi.
Oczywiście wycieczki do Efezu i Pamukkale obowiązkowo.
Kierunek: Bodrum/Didyma

#wakacje #turcja #itaka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@misschief: Byłem we wrześniu 2018 w Alanii. Jeśli chodzi o traktowanie turystów to nic złego się tam nie dzieje :P Aczkolwiek mi przeszkadzało nagabywanie na każdym kroku ze strony turków. Swobodnie można było chodzić po centrum nawet i w okolicach północy, zawsze było też pełno ludzi to czuliśmy się bezpiecznie. Tak off topicowo jednak radziłbym rozważyć inny termin niż sierpień/wrzesień, a doradzałbym październik, chyba, że lubicie 30stopniowy upał przez 24h
  • Odpowiedz
@misschief: Aha i przy wyborze hotelu nie sugerować się tamtejszymi "gwiazdkami". My byliśmy w hotelu 3 gwiazdkowym gdzie na nasze polskie warunki dałbym mu ledwie dwie
  • Odpowiedz
@lukjan: Jako nastolatka trochę podróżowałam z mamą po tamtych rejonach (często same, we dwie), co do warunków hotelowo atmosferycznych to wiem, czego się spodziewać :D, z zaczepianiem i nagabywaniem umiałyśmy sobie radzić, ale nigdy nie było w nim agresji i nienawiści a tego teraz się obawiam
  • Odpowiedz
@misschief: My osobiście nie spotkaliśmy się z żadną agresją, żadnych krzywych spojrzeń. Nawet udało nam się poznać tureckiego studenta, który po prostu podszedł pogadać, kiedy spodziewaliśmy się, że chce od nas pieniądze :P Wydaje mi się, że w tych turystycznych regionach turcy są potulni, także nie ma czego się obawiać :)
  • Odpowiedz
@misschief: Polecam też miejsca jak Datca, Fethiye. To zeuropeizowany, świecki zachód Turcji, serio nawet Ramadanu tam nie widać - nie chodzi tylko o turystów ale ta część Turcji taka po prostu jest ;) A nagabywanie ominąć wystarczy tym, że udajesz, że nie widzisz tych nagabywaczy ;)
  • Odpowiedz
@misschief: a gdzie się wybieracie, czy na razie jeszcze szukacie i sami jeszcze nie wiecie? tygodniowy wyjazd to albo hotel na wypasie, albo tańszy i zwiedzanie:) jeśli macie środki i ochotę zaznać naprawdę luksusu przez tydzień to polecam hotel utopia world, jest drogie, ale wart tych pieniędzy
  • Odpowiedz
@misschief: bardzo dobrze się traktuje, Turcja to można powiedzieć normalna wersja Islamu :D
Byłem w lipcu niedaleko bo okolice Izmiru i polecam - ciepło (ale podobnie jak w PL latem jak jest upał bo bardzo niska wilgotność nie jak na południu dalekim Turcji, gdzie jest patelnia), ludzie uprzejmi bo w końcu z turystów żyją no i bezpiecznie - wokół lotnisk patrole, bramki etc. Zwiedziłem trochę i nigdzie nie było zagrożenia
  • Odpowiedz