Wpis z mikrobloga

#samochody

ludzie niektórzy piszą, że nie ma sensu zakup nowego auta z salonu "bo utrata wartości" , więc pomijając dyskusję o utracie wartości , chciałbym zapytać:
- czy da się kupić do 20 tysięcy następujące auto,
- automatyczna skrzynia, inne odpadają, tylko automat idealnie klasyczny żeby nie psujący,
- benzyna, bez słynnych 1.4 TSI VAG EA111 znanych z awarii,
- auto segmentu przynajmniej B ,
- przebieg poniżej krytycznych przebiegów wymagających wymian części , zużycia części (mam na myśli to że np. okazuje się, że w niektórych autach trzeba wymienić "dwumasę" czy cośtam (np. rozrząd, wahacze) po na przykład 150 tysiącach a ktoś sprzedaje auto mające 149 lub 160 bez wymiany tego elementu , który kilka tysięcy kosztuje ,
- auto musi mieć systemy bezpieczeństwa czyli airbag, kontrole trakcji, chodzi mi o bezpieczny dupowóz do jazdy z plecakami np. na urlop dla 2 osób dorosłych plus dużo plecaków lub 4 osoby plus małe plecaki na dzień, dlatego odpada segment A, auto nie ma służyć do jazdy do pracy po mieście,

da się ?
  • 25
  • Odpowiedz
@grucha_88: dlatego że mam tyle pieniędzy na koncie + na opłaty OC + na przegląd i żeby mi zostało na wakacje i jeszcze jeden zakup do domu, to nie bajt, ludzie mówią, że nie opłaca się nowych bo szybko tracą, że po kilku latach auto traci połowe wartości , a czy za 40 nowego się nie kupi ? 54 tysiące Corsa nowa w wyprzedażowej ofercie automat
  • Odpowiedz
@vilas: to po co zaczynasz temat nowej fury xD a tak w temacie to VW Touran 1 gen z 1.6 BGU/BSE + gaz. powolniak jak #!$%@?, ale duzy i wygodny. Z automatem będzie problem, ale to uz twoja fanaberia.
  • Odpowiedz
@Vetinari: ciągle mi mówiono że nie opłaca się , mam powiedzmy 50 tysi oszczędności , moge kupić nowe np. Corsa 1.4 automat za 54 , ale mieszkanie wymaga remontu, planuje zakup jednej drogiej zabawki za 10 tysięcy , planuje wyjazd wakacyjny egzotyczny , jak pytałem o nowe to naczytałem się "nowe sie nie opłaca bo traci szybko na wartości" a naczytałem się o tym jak komisy oszukują co do stanu technicznego
  • Odpowiedz
@vilas: Citroen C5 spokojnie okolo 20 tys swiezy z dobrym wyposazeniem nie wyzylowany i malo awaryjny ;) ja swojego kupilem za 21 drobne usterki do roboty a tak to smiga, ładny design i bardzo duży i wygodny.
  • Odpowiedz
@vilas: Hyundai Tucson 2.7V6 2004-2009/ Kia Sportage MKII 2.7 V6. Skrzynia auto to pancerny INVECS od mitsubishi. Silnik równie pancerny, idealnie nadaje się do LPG (spalanie w miescie 12-13l LPG)
Citroen C4 2.0 Pb 2004-2008 . skrzynia nie jest tak pancerna ja w/w, ale prosta i tania w naprawie. Łatwo o egzemplarz z polskiego salonu, z histroią serwisową etc.
Focus 1.6/2.0 2004-2011 - skrzynia 4f27e. Klasyczny hydrauliczny automat. Bardzo trwały.
To
  • Odpowiedz
@majk90: 2.7 - zbankrutuję na AC
mam prawo jazdy od miesiąca musze mieć tanio , AC liczą od stażu prawka i pojemności , 2.0 to będzie chyba 4tysie z AC, silniki 1.6 optymalne, aczkolwiek też zapłacę pewnie z 2700, AC raczej muszę mieć na blokowisku jakby ktoś ukradł czy co
  • Odpowiedz
@majk90: a jak ktoś ukradnie na części to zostanę bez 20 tysięcy tak ? mi chodzi o to by nie ryzykować , nie lubie ryzyka i hazardu, mieszkam na warszawskiej pradze - rejonie największej przestępczości wg różnych statystyk u mnie ostatnio spłonęły 3 auta, jakieś dresy bawiły się zapałkami , ktoś z wiatrówek ostrzelał ileś aut bo się nudził, nie kręcę, serio, gazeta jakaś nawet napisała , pół roku czy rok
  • Odpowiedz
@majk90: AC nie oleje, są części Warszawy gdzie np. jest 10 napadów, są części gdzie 200 napadów /rozbojów (moje okolice), AC nie moge olać , np. mamy w bloku sąsiadkę która tylko ze względu na wiek nie może być pociągnięta do odpowiedzialności, baba ma chyba 82 lata i porysowała kluczem kilku osobom samochody, bo ją wkurzało, że ktoś zaparkował na pół dnia pod klatką schodową jak meble znosił czy co, baba
  • Odpowiedz
@vilas: Dopytaj u ubezpieczyciela, ale IMHO auto powyżej 10 lat odpada. Nie wykupisz AC.
Pomysl o ... Punto ze skrzyiną Speedgear. Był parowany z silnikiem 1.2. Demon predkosci to nie bedzie, ale oplaty beda niskie, skrzynia jest bardzo przyzwoita (CVT - blizniacza konstrukcyjnie z tymi montopwanymi w Toyotach). Jak dobrze poszukasz to wyrwiesz takiego do 10k pln. 5 wrzuc w "pakiet startowy" ( czyli oleje, klocki,tarcze,rozrzad ,amorki etc) i masz kilka
  • Odpowiedz
@vilas: to już lepiej wynająć garaż.
Weź nawet nie wspominaj o oc dla 10 letniego auta. Wyjść na ulice tez się boisz, bo może ktoś Cię zaszlachtować? Takie rzeczy się zdarzają ale nie na masową skale.
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
@Fantasmagorii: panie a dzie ja 5 metrów zaparkuje na zatłoczonym parkingu pod blokiem , heczbek tak, ale limuzyna mająca prawie 5 metrów - zbyt kłopotliwe w mieście , wielki wóz fajny jak ktoś mieszka mając swój dom i ogródek, ale w mieście średnio na blokowisku , poza tym C5 pewnie drogie w utrzymaniu że hej serwisowo, mój kumpel ma paroletnie C5, mówi że nie stać by mnie było na serwisy (fakt,
  • Odpowiedz
@vilas: Selespeed to zautomatyzowany manual, Speedgear to CVT. Wiekszosc wlascicieli wrzuca je do gara "Automat". Zatem szukaj punto w automacie, a o tym jaka dokladnie to skrzynia dopytasz sie wlasciciela lub w ASO na podstawie numeru VIN.
CVT ma 7 biegow.
  • Odpowiedz