Wpis z mikrobloga

@meshack: chyba chodziło o to, że iPhone ma funkcję automatycznego usuwania nieużywanych aplikacji i ogólnie lepiej zarządza pamięcią od Androidów, co w sumie potwierdzam, bo sporo telefonów z Androidem się przez moje ręce przewinęło i zapychają się niemiłosiernie, aplikacje potrafią zostawiać syf po odinstalowaniu, a do tego po roku-dwóch mocno zwalniają i nawet formatowanie nie pomaga, trzeba wgrywać custom romy. Ajfony potrafią po 5-6 latach chodzić jak nowe, też wiem,
  • Odpowiedz
@restecp: nawet moje bieda xiaomi ma opcję usuwania nieużywanych plików, a nieużywane aplikacje to jakieś 3 sekundy roboty z odinstalowaniem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Leniek: Ale aplikacje i tak będą zostawiały syf. Jest to skutek systemu plików, którego w iOS nie ma. W dodatku czy te telefony będą otrzymywały aktualizacje przez 5 lat? Nie masz pewności, bo z Androidem to loteria. Rekordzista, którego miałem dostał jedną aktualizację 4 miesiące po premierze i potem susza. Poza tym jeśli ktoś ma wydać 3000zł na Pixela 3 to wybierze iPhone
  • Odpowiedz
Jest to skutek systemu plików, którego w iOS nie ma


@restecp: powiadasz że iOS nie posiada systemu plików? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z pamięci pisze, więc mogę się mylić, ale certyfikowane urzadzenia an andku dostają updaty przez 3 lata, lub conajmniej 2 duże aktualizacje (rozstrzygane na korzyśc użytkownika) i
  • Odpowiedz
@Leniek: No iOS nie ma klasycznej przeglądarki plików jak w Androidzie, każda aplikacja swoją zawartość trzyma wewnątrz i usunięcie aplikacji = usunięcie jej zawartości. Nie chodzi o system plików w sensie programistycznym, tylko to jak te dane są przechowywane i gdzie mogą zapisywać dane aplikacje i użytkownik. Nie przejrzysz danych jakiejś aplikacji, zdjęcia nie są trzymane w folderze, odebrane pliki nie trafiają do folderu "Odebrane". To powoduje, że zawsze panuje
  • Odpowiedz
No iOS nie ma klasycznej przeglądarki plików jak w Androidzie,


@restecp: pro tip dla Ciebie na dziś. Nazywa się to sandboxowaniem aplikacji.

chce mieć działający, szybki i wspierany telefon przez jak najdłuższy
  • Odpowiedz
  • 0
@rzaden_problem ja mam stary telefon z 2gb, z czego chyba więcej niż połowa jest zajęta przez preinstalowane i systemowe apki xD
Ale nie przeszkadza mi to na tyle, żeby wykładać kilka stów na coś nowego.
  • Odpowiedz