Wpis z mikrobloga

Tidal od tygodnia zrobił aktualizację dla mobilnej aplikacji i od teraz można słuchać Master mobilnie, ale osobiście nie odczułem dużej różnicy, nie rozumiem problemu, czy Tidal coś chce ukryć, czy po prostu ma kiepskich developerów. Darmowa aplikacja mconnect (która jest nakładką na tidala) brzmi zdecydowanie lepiej i mój DAC rzeczywiście pokazuje, że otrzymuje bardziej gęsty format. Podejrzewam, że 90% osób, która kupuje Tidala doświadcza syndromu placebo i płaci nie wiadomo za co...
#tidal #audio #audioboners #gorzekiezale
  • 11
@bonus: słuchanie czegokolwiek na telefonie mija się z celem, jeśli zależy nam na jakości. Wiec myślę, że nawet 99% nie odczuje różnicy w jakości, bo ta jest zwyczajnie zabijana przez gównianej jakości sprzęt.
@bonus: możliwe, po prostu z doświadczeni wiem, że ludzie się podniecają jakością master, czy jakimiś innymi częstotliwościami próbkowania, etc. a prawda jest taka, że jakość MP3 w pełni współgra z jakością ich systemu audio. I póżniej się czyta, że formaty bezstratne są #!$%@?, bo nie ma różnicy.
No to na chromecast oczekujesz usłyszeć różnicę między master a Hi-Fi? Wątpię. Ale nie mam tego urządzenia - więc to tylko przypuszczenie. A z kompa na wzmak dźwięk podawałeś w master? Słychać różnicę?