Wpis z mikrobloga

@open_or_die: no Zermatt jest super, tak jak i całe Valais, tylko daleko od Zurychu. Bliżej i chyba wystarczająco blisko z fajnych miejsc masz kilka miejscowości w Alpach Bernenskich : subiektywna lista od najciekawszych: Grindelwald i Lauterbrunnen, Kandersteg i oeschinensee, gstaad i les diablerets, adelboden i lenk. Może coś ci z tego podpasuje.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Wszyscy polecają oczywiste perełki, ale jednak nie brak wysokich gór bliżej. Flumserberg - może nawet skusisz się na narty. Ewentualnie, jak masz auto, a nie chce Ci się wysiadać, to rundka A1-A13-A3 z wizytą w Liechtenstein, albo odwrotnie - z wizytą za Gams i obczajeniem całego Liechtensteinu w jednym kadrze https://www.google.com/maps/@47.1986627,9.4288368,3a,75y,117.05h,77.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sblDCoZAZGzgNpwACg9_xyA!2e0!7i13312!8i6656
A jak nie muszą być wysokie, skaliste góry tylko łagodne pagórki, to zapuść się gdzieś dowolnie w Appenzell, np
  • Odpowiedz
  • 0
@manedhel jakieś porady odnośnie Zermatt? Planuję być za miesiąc po raz pierwszy. Myślałem nad wjazdem na Glacier Paradise i Sunnegga, żeby zdjęcia porobić.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Gdzie byś nie jechał (wyżej), sprawdź dostępność przełęczy, to się szybko i często zmienia. Na mały górski wypad polecałem tu niedawno trasę przez Klausenpass, ale właśnie z racji zimy w pełni wątpię, że w ogóle będzie przejezdna. Bierz pod uwagę także to, że jak mówi stare porzekadło "wszędzie dojeżdża się w 3 godziny" ;). Klimat podobny do Zermatt (oczywiście, bez Matterhornu), możesz mieć jeszcze we Flims, albo Davos, ale z
  • Odpowiedz
@Rarka: a co chcesz robić? wędrować/narty/być? Jest bardzo fajny zimowy krótki hike z Blauherd (stacja powyżej Sunnegi) do Fluhalp, obok Stellisee (fajne zdjęcia z Matterhornem znad Stellisee wychodzą, ale latem, teraz jest pod śniegiem). Narty praktycznie wszędzie będą super, najlepszy Klein Matterhorn (czyli Glacier Paradise), jeśli akurat będzie otwarty. Poza nartami na Klein Matterhorn nie ma co robić. Wysoko, ale nie ma gdzie pójść, wszystko tylko z nartami dostępne. Zermatt niestety
  • Odpowiedz
  • 0
@manedhel o cholera, nie spodziewałem się, że tyle rzeczy zamkniętych. Jedyne co, to chcę "być", ładne widoki podziwiać. Nie mam żadnego doświadczenia ani sprzętu do wędrówki po śniegu, jedynie w lecie coś robiłem.
Mam carte journalière kupione, to może jednak odwiedzę Grindewald i Lauterbrunnen, tam też jeszcze nie byłem. Z opowiadań znajomych wiem, że Cliff walk działa, za to wodospadów za bardzo nie ma.
  • Odpowiedz