Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@mojemirabelki: u mnie to jest do tego stopnia rozwinięte, że często muszę napisać jakieś słowo, żeby je zobaczyć i ocenić czy jest źle czy dobrze xD
  • Odpowiedz
@mojemirabelki: Ja z kolei nie rozumiem ludzi, którzy walczą z błędna ortografią w internecie. Przecież to walka z wiatrakami, a jak widzę posty gdy ktoś komuś przygarnia to se myślę - oho, kolejny, który myśli że zmieni swiat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jeśli czytasz książki to tak to działa. Jeśli czytasz posty ma mirko - przestaje, bo się rozkalibrowójerz.

@DeadIy: Dokładnie tak. Też do tego smutnego wniosku jakiś czas temu doszedłem. W czasach liceum nie miałem prawie żadnej wątpliwości jak się jakieś słowo pisze i odmienia. Dziś (już dobrych paręnaście lat później) mam styczność z tak ogromną ilością błędów (nie tylko wykop, ale generalnie polski Internet), że muszę się dłuższą chwilę zastanowić,
  • Odpowiedz
też tak macie, że oceniacie błędy ortograficzne po tym, że napisany wyraz wygląda po prostu źle?


@mojemirabelki: Jup, choć ten automatyczny spell-czeker jest dość ułomny. Dostaję skrętu kiszek na sam widok słowa "oglądnąć", mimo że jest ono... poprawne, jako regionalizm ;p
  • Odpowiedz
  • 7
@mojemirabelki wygrywało mi to konkursy ortograficzne w podstawówce xD uczniem nie byłem jakimś pilnym, ale szostkowi uczniowie nie mogli przebolec że taki czworkowy kasztan jak ja gromi ich w konkursach ortograficznych. Pamiętam że przed konkursami widziałem jak sobie powtarzali różne zasady kiedy jaką literkę się pisze xD
  • Odpowiedz