Wpis z mikrobloga

@Rzeszowiak2: Często używałem tego albumu do testowania sprzętu audio, bo mimo lat brzmienie potrafi zawstydzić niejedną dzisiejsza produkcję i trzeba przyznać jest na prawdę przyjemne dla ucha.

Ale poza tym istotniejszy jest fakt, że większość tych utworów znałem już od dziecka nie wiedząc nawet co to Dire Straits, stąd też niezły sentyment.
  • Odpowiedz
@Rzeszowiak2: Nic dziwnego, to były pionierskie czasy dla tych nośników, więc wiadomo, że sprzedaż była początkowo marginalna, a jeszcze co do cyfrowo wyprodukowanych płyt, to BiA zostało poprzedzone przez m.in. "Zoolook" Jarre'a, czy "Love at First Sting" Scorpionsów (przynajmniej po wprowadzeniu SPARS code w 1984, pewnie już wcześniej nagrywano komercyjne albumy cyfrowo), inna sprawa, że BiA była miksowana na sprzęcie analogowym, więc nie jest to produkcja w 100% cyfrowa w przeciwieństwie
  • Odpowiedz
@SonyKrokiet: de facto już po promocji(skończyła się 5 dni temu),teraz trzeba naprawdę tego wypatrywać.Ja kupiłem płytę w podmiejskiej Biedronce,więc tam nie było takiego zainteresowania.Cena :20 zł - naprawdę warto.
  • Odpowiedz
@fajnyprojekt:
@Rzeszowiak2: Jedna z pierwszych płyt która została nagrana w pełni cyfrowo
@mbbb: Zgodzę sie z Tobą że to dobra płyta do testów bo jej dynamika jest jedną z najlepszych wśród wszystkich albumów rockowych, oczywiście zależy od wydania bo wszechobecne remastery to dynamikę znacząco pogarszają
  • Odpowiedz
@Rzeszowiak2: Vertigo, tak jak remaster ale to nie remaster. Płyta ma bardzo wysoką dynamikę, jak ją puszczam jest że tak powiem cicho nagrana, ale najgłośniejsze partie są na podobnym poziomie jak w remasterach. Ta pierwsza to już jest całkiem słaba, bo jest bardzo głośno nagrana a różnica między najbardziej cichymi partiami a najgłośniejszymi jest bardzo mała. Na pierwszy rzut ucha "uuu ta jest dobra bo ma pier****cie" ale w rzeczywistości szybko
  • Odpowiedz
@Rzeszowiak2: Piękna sprawa, od kilku dni Brothers in arms nie wychodzi mi z głowy i słucham każdej możliwej dostępnej wersji. Teraz leci z ostatniego koncertu w Krakowie. Polecam, szczególnie że mam cały ten koncert we flacu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz