Wpis z mikrobloga

Siema! Chcę sobie sam robić liquidy. Jak wyjdzie najtaniej? Od razu mówię, że prześledziłem internet i tam jest dużo rzeczy których nie rozumiem.

Powiedzmy, że chce zrobić z 70/30, czyli 70 ml gliceryny, 30 ml glikolu. Co dalej? Co muszę do tego dodać? Co to są te ekstrakty (to samo co aromat?), jakieś shoty nikotynowe, jedni dają inni nie. Ma ktoś sposób? I na koniec jak obliczyć, np żebym dostał moc ok 9 mg. Proszę o pomoc.

#epapierosy
  • 15
  • Odpowiedz
@69guziec:
Batch - ilość liquidu który chcesz zrobić (zaznacz tam 2 opcję, żeby nikotynę liczyło w mg/ml)
Nicotine base liquid - wpisujesz tam jaką moc bazy nikotynowej posiadasz (bazy zazwyczaj są na samym glikolu robione czyli tylko moc podajesz)
Target - jaką moc gotowego liquidu chcesz mieć czyli 9 (musisz zmienić proporcje bo domyślnie jest 30/70 a chcesz 70/30)
Flavoring - ile procent aromatu będzie w gotowym liquidzie (znajdziesz w necie
  • Odpowiedz
@AJF14: a jeszcze jedno pytanie. Mógłbym sobie zrobić np 500 ml takiej bazy bez aromatu, a potem dopiero sobie robić aromaty? bo to chyba ma wiekszy sens nie? Robię sobie taką bazę pg/vg, czyli nie dodaje do kalkulatora "flavor
, a potem moge np wlać 9ml bazy i 1ml aromatu jak pokazuja filmiki na youtubie czy lepiej od razu z aromatem robic po 100 ml i sie nie #!$%@? w tancu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@69guziec: mozesz tak zrobic, ale musialbys uwzglednic ile aromatu planujesz dodac do liquidu zeby zachowac proporcje pg/vg oraz moc nikotynowa. A przy niektorych skomolikowanych mieszankach dodaje sie ich sporo.
Osobiscie uwazam ze lepiej jest robic od razu gotowca.

Od siebie polecam apke na androida: Vape Tool
  • Odpowiedz
@czlowiekBEZnicka: Widziałem to Hiliq, na razie kupie z idym, zeby dostac to szybko, ale moze kiedys pokombinuje z hiliq, bo slyszalem, ze nie jest tak łatwo? Ogólnie z idymu wezmę 50 mg/ml. Chociaż jak liczyłem w kalkulatorze to 36mg/ml zeby moc mi wyszła 9, to wyjdzie na to samo :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@69guziec: wyjdzie ci nawet to samo jak dasz baze 20mg. Im wiecej nikotyny w bazie tym jest ona bardziej wydajna.
Nie zamawialem nigdy od hiliq, bo nie potrzebowalem nigdy takiego stezenia, wiec nie wiem jak u nich z dostepniscia czy dostawa.
  • Odpowiedz