Wpis z mikrobloga

Czy status ,,przesyłka oclona"na aliexpress oznacza że będę musiał zapłacić cło? Dodam że przesyłka jest warta 47 zł, a czytałem że celnicy nakładają cła na paczki warte powyżej 150 euro.
#aliexpress #clo #celnicy
  • 20
@ms93: nie

Czy status ,,przesyłka oclona"na aliexpress oznacza że będę musiał zapłacić cło?


@szymnko: nie to tylko świadczy o tobie, że na ali śledzisz przesyłkę co jest ogromnym błędem, zapewne masz ASS 0045xxxxxx, wrzuć tracking na alipaczka.pl

Dodam że przesyłka jest warta 47 zł, a czytałem że celnicy nakładają cła na paczki warte powyżej 150 euro.


ale opłata celna to także VAT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej Bardzo dziękuję za odpowiedź ( ͡º ͜ʖ͡º) a co do śledzenia, to oczywiście śledzę przesyłkę na alipaczka, ale obserwuje też równocześnie na samej aplikacji aliexpress i trochę zdziwiło mnie, że na alipaczka pisze że odprawa zakończona pomyślnie i nie oznacza to naliczania dodatkowych opłat, ale patrzę na aliexpress i piszą że przesyłka oclona i trochę się przeraziłem, bo to moja pierwsza paczka z ali ( ͡
tak odkopałem przypadkowo

paczkę


@Kampi1983: bzdura to list

Celny maila odczytał ale nie odpisał


prawidłowo

PRoblem w tym że nadawcą paczki jest HOLANDIA i nadano przez PostNL


bzdura, przesyłka jest z chin, nadana pocztą NL, zawsze jako kraj nadania pokazuje się kraj poczty