Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jestem w trakcie załatwiania kredytu hipotecznego. Aktualnie mam dwie pozytywne decyzje wstępne z ING oraz BGŻ BNP Paribas. Pod względem raty BGŻ przedstawili mi znacznie korzystniejszą ofertę, ale diabeł tkwi w szczegółach i nie chciałbym utopić się w dodatkowych kosztach np. związanych z kontem osobistym albo problemach technicznych. Zatem proszę o opinie jakichkolwiek posiadaczy zarówno kredytu hipotecznego jak i konta osobistego w jakimkolwiek banku z wyżej wymienionych :)

Jeszcze zapomniałem dodać, ważna jest również dla mnie kwestia bezproblemowych nadpłat

#ing #bgz #bnpparibas #kredythipoteczny #kiciochpyta
  • 6
@IgrajacyZOgniem: ale znacznie korzystniejsza oferta to znaczy?
Bo tak jak piszesz, zaraz sie okaze ze obowiazkowe ubezpieczenie u nich zarowno kredytobiorcy jak i nieruchomosci a przy tym znacznie drozsze. Ze prowadzenie konta kosztuje i w perspektywie zezre cala roznice, brak mozliwosci nadplaty, itd itd...

Tyle ze te warunki zmieniaja sie co jakis czas i ktos kto bral w bgz kredyt pol roku temu, moze miec juz znacznie inna umowe niz ty
@PurpleHaze: Dziękuje za odpowiedź :). W BNP jest 35zł różnicy co miesiąc wliczając już wszystkie dodatkowe koszty, ubezpieczenia itp., chyba, że coś przeoczyłem, ale dokładnie będę to analizować wieczorem no i jeszcze z doradcą, więc liczę, że będę mieć pełny obraz sytuacji. Nadpłaty są bez dodatkowych kosztów. W tym wątku bardziej mnie interesuje poziom zadowolenia klientów danego banku.
@IgrajacyZOgniem: ja bralem kredyt w ING 1.5 roku temu.
Poziom zadowolenia z uslug jest tak na 4.

Wszysztko ok dobry kontakt z infolinia, bez wiekszych wtop, ale:

1. ostatnimi czasy dosc czesto bank i bankowosc elektroniczna ma jakies problemy, czasem cos nie dziala, czasem padnie na amen. Zobacz w tagu #ing jak czesto cos sie wysypuje.

2. moze cos sie zmienilo, ale w momencie jak ja bralem kredyt, majac darmowe konto
@PurpleHaze: Przy koncie Direct jest jedna darmowa wypłata z obcych bankomatów w miesiącu rozliczeniowym. Każda kolejna wypłata w tym samym miesiącu jest z opłata 2,50 zł. Miesiąc rozliczeniowy dla klientów indywidualnych trwa u nas od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Możesz wykupić pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w krau za 5 zł na 30 dni. Zrobisz to w Moim ING> Visa Zbliżeniowa> Pakiet wypłat gotówki> Pakiet