Wpis z mikrobloga

Wpadł mi taki pomysł:

Karty SIM trzeba rejestrować w Polsce, zwykle z użyciem dowodu i wszystkich danych osobowych.
A gdyby stworzyć hub, w którym byłoby N urządzeń z zarejestrowanymi kartami SIM, gdzie te urządzenia byłyby udostępniane użytkownikom za opłatą na określony czas (na podobnej zasadzie jak aplikacje przeglądarkowe, gdzie są dostępne telefony żeby sprawdzić jak się wyświetla strona internetowa, tylko że nie w przeglądarce a w apce Androidowej). Na pewno jest jakieś API dla Androida, które z wykorzystaniem jakiegoś pośredniczącego urządzenia pozwoliłoby na zdalną kontrolę, jak RPC dla Windy xD

No i wtedy załóżmy ktoś ma do zamówienia coś do Paczkomatu, co niekoniecznie chce, żeby z nim wiązano, rejestruje się w takiej apce, płaci pare złotych za dostęp do danego numeru przez tydzień, czy tam dwa, odbiera paczkę i zwalnia numer dla innego użytkownika.

Oczywiście miałoby to zastosowanie tylko do jednorazowych/kilkurazowych usług takich jak doręczanie paczki. Nie wiem, jak można by było rozwiązać problem połączeń głosowych (pewnie powstałyby opóźnienia trudne do zaakceptowania dla rozmówców).

Jak to widzicie? Co na to #prawo, #programowanie?

  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hue1070: jestem przekonany że już coś podobnego było na rynku. To było trochę jak drugi numer właśnie. I chyba nawet bez dowodu osobistego można było to założyć.
  • Odpowiedz
@karer: nie każdy, kto chce skorzystać z takiej usługi musi wiedzieć jak działa VoIP :D

Dzięki wszystkim za zaoranie pomysłu, to była taka prysznicowa rozkmina ale jak widać nie dostatecznie przemyślana ^^
  • Odpowiedz
Przecież jeśli nie chcesz podawać numeru dla paczkomatu, to możesz wpisać jakiś z dupy i działający mail, przynajmniej kiedyś tak było. Cos się zmieniło w tym temacie?
  • Odpowiedz