Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 99/150

Hermès Voyage d'Hermès Parfum (2012)

Bardzo lubię takie świeże, aromatyczne zapachy od Jean-Claude'a Ellena'y, szczególnie jeśli te mogą zaoferować nam znośne parametry, wtedy to już w ogóle jest pięknie. Takim zapachem jest własnie Voyage d'Hermès, którego skomponowanie wersji w koncentracji EDP okazało się według mnie strzałem w dziesiątkę bo to nic innego jak bardziej skoncentrowana wersja swojego poprzednika EDT, który również trafił w mój gust. Woda perfumowana wydaje się być dużo bardziej intensywna, zdecydowanie bardziej przyprawowa a parametry ma o niebo lepsze. O ile woda toaletowa wysycha na mojej skórze po chwili tak tutaj w sprzyjających warunkach da radę dobić nawet do 8 godzin. Hermes klimatem przypominać może Declaration od Cartiera, Prade Infusion d'Homme czy mocno korzenne Terre d’Hermes. Jest tak samo lekki w noszeniu jak te zapachy, równie aromatyczny i ciekawy ale tym samym bardzo bogaty i głęboki. W składzie mamy cytrynę, kardamon, pieprz, herbatę, nuty drzewne i zielone, a w bazie są klasycznie piżmo z ambrą. Tradycyjnie już Ellena połączył ze sobą wszystkie składniki w niemal idealną całość tworząc tym samym perfumy pozbawione praktycznie słabych stron . Perfumy doskonale wypadają w roli świeżaka na lato, ale poprzez swoją aromatyczną ostrość i bardziej niż zadowalające parametry nie ma żadnych przeszkód aby stosować je w trochę chłodniejsze dni. Zapach lekki i przyjemny i co ważne, bardzo naturalny. W Voyage d'Hermès nie ma mowy o syntetyczności co nadaje im jeszcze większego piękna. Wszystko to ozdobione jest pięknym flakonem. Jedynym minusem tych perfum jest ich cena, bo 300+ zł za 100 ml to jednak gruba przesada gdyż w tej cenie możemy mieć nawet 3 flaszki Declaration, chociaż czasem nie warto się szczypać i można pokusić się od odrobinę świeżo-korzennego luksusu. Tak czy inaczej polecam się zapoznać jak będziecie kiedyś przechodzić obok perfumerii bo ten Hermès zdecydowanie swoją jakością wybija się z tłumu, a w moim mniemaniu jest pozycją zdecydowanie ciekawszą niż tak popularny na Wykopie Terre d’Hermes.

typ: warm-spicy
zapach: 8,0/10
trwałość: 7,5/10
projekcja: 6,5/10
cena: od 330 zł za 100 ml
podobne: Hermès Voyage d'Hermès, Cartier Declaration
https://www.parfumo.net/Perfumes/Hermes/Voyage_Hermes_Parfum
https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Voyage-d-Hermes-Parfum-14679.html
drlove - #150perfum #perfumy 99/150

Hermès Voyage d'Hermès Parfum (2012)

Bardzo...

źródło: comment_e1hygjUBXIjKhN8JsLfwROsFOYH3ylcC.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@dr_love: Siedem a może i osiem lat temu pewien członek mojej rodziny pokazywał mi właśnie swój nowy, ulubiony zapach, kupiony w jednej z sieciówek, z pięknym flakonem i nieziemskim zapachem. Dopiero niedawno trafiłem na ten wpis i udało mi się dorwać flakon za lekko ponad dwie stówki (dopiero za piątym albo i szóstym razem udało się go upolować). Z tamtym człowiekiem nie za bardzo mam już kontakt ale wspomnienia tamtego
  • Odpowiedz