Wpis z mikrobloga

@wykopiwniczanin: To nie są pytania natury metafizycznej, tylko religioznawczej czy teologicznej. W każdym razie, ktoś kto pyta czy w świetle religii katolickiej zbawienie jest dostępne dla ludzi urodzonych przed Jesusem, daje świadectwo, że nie ma najmniejszego pojęcia o popularnych wierzeniach.

...a tutaj ów ignorant jeszcze myśli, że jego pytanie jest w jakiś sposób niewygodne dla wierzących.

To już antyszczepionkowcy dłużej lurkują tematy medyczne, przed zabraniem głosu w ich temacie.
nie mowiac juz o tym, ze Dawkins udaje, ze nie wiem, ze zwierzeta "nie ida do nieba" i ze kasciol katolicki odniosil sie juz do teorii ewolucji


@Maka_Albarn: Nie wie a serio jestem ciekawy - czy potrafisz powiedzieć na którym etapie ludzkiej ewolucji pojawiła się dusza i możliwość jej zbawienia?

Nie wiem, nie chce wyśmiać, chce się dowiedzieć. Gdzie mam szukać odpowiedzi bez kpiny?
To nie są pytania natury metafizycznej, tylko religioznawczej czy teologicznej. W każdym razie, ktoś kto pyta czy w świetle religii katolickiej zbawienie jest dostępne dla ludzi urodzonych przed Jesusem, daje świadectwo, że nie ma najmniejszego pojęcia o popularnych wierzeniach.


@Poczmistrz_z_Tczewa: niefortunnie sformułowane, ale sednem tego argumentu jest to, że granica między człowiekiem (posiadaczem duszy) a zwierzęciem jest, w kontekście ewolucji, rozmyta.
Nie wiem, czy lepszym przykładem byliby zmarli przed pierwszym prorokiem