Wpis z mikrobloga

#wlosy #pomadowaglowa #trojmiasto #gdansk Siema, kilka pytań w temacie mam. 1 Szukam dobrej pomady, do jasnych i cienkich włosów. Zazwyczaj stawiałem sobie fryz na takie zwykłe rossmanowe pasty i było ok, ale przy nieco dłuższej fryzurze już robi się problem. 2 Chętnie bym zmienił fryz, ale nie wiem na ile mogę sobie pozwolić przy swoich włosach. Jakś fryzjer/barber w okolicach, o ktorych wspomnialem, ktorego byscie polecil i ktory cos doradz? 3 Sa jakies sposoby, by wlosy staly sie nieco mniej cienkie? Generalnie sa zdrowe, nie wypadaja, nie lamia sie i sa ladne, ale cienkie...

Moje pomysly na pomady to Layrite Cement Clay, Baxter of California Clay Pomade i Lockhart's Professional Matte Clay. Szkoda, że takie drogie;). Nie lubię efektu świecenia i coś przesadnie ciężkiego może mi zbytnio obciążyć włosy. Efektu skorupy też raczej wolałbym uniknąć
  • 15
@Gilbert_Prukwa: Jak masz cienkie włosy, to słowo klucz: prestyler (np. label m. czy jakiś spray z solą morską). Cudów nie oczekuj, ale jest trochę lepiej ;)
Jeżeli chodzi o pomady to raczej szukaj czegoś na bazie wody, a unikaj tych na bazie wosku, wazeliny czy innych podobnych, bo to właśnie będzie dosyć mocno obciążać włosy. Obecnie stosuje Uppercut Featherweight - jest całkiem w porządku. Ktoś mi polecił ostatnio Pomp & Co,
@Gilbert_Prukwa: Też mam takie włosy - blond cienkie co rosną tylko do góry. Najlepiej zacząć już od szamponu - u mnie robotę robi gosh for fine hair - dodaje objętości. Jeśli nie, dobry jest prestyler reuzel tonic (pomarańczowy). Używanie ich razem nie ma sensu bo efekt ten sam, ja bym stawiał na szampon. Pasta musi być matowa inaczej włosy wyglądają na tłuste co przy jasnych i cienkich wygląda słabo i niszczy
@Gilbert_Prukwa: suszysz włosy raz.

Myjesz - osuszasz ręcznikiem - spryskujesz solą morską - suszysz układając fryzurę - w razie potrzeby dokładasz pomady żeby wzmocnić efekt końcowy (chociaż na delikatnych włosach sama sól daje radę. Trzyma mocno i pozostawia naturalny look)

Sól ma jedną wadę - nie radzi sobie z wilgocią. Wystarczy deszcz i fryzura opada
@Gilbert_Prukwa: Szampon ten jest bardzo wydajny. Wystarczy 2 x mniej niż powiedzmy standardowego pantene czy head n shoulders żeby umyć włosy a efekt jest o wiele lepszy. Przy tym szamponie nie będziesz musiał za to używać prestylera czyli wody morskiej czy toniku i suszysz tylko raz. Ja kupiłem na promocji w hebe i od teraz tylko ten będę klepał.