Wpis z mikrobloga

#bilard
KOledzy, zakładajac, ze w skali 1-10 potrafię grać tak na 3 max 3,5 jaki kij byście mi polecili, zeby sobie kupic na prywatny uzytek (jakis skrecany dwuczesciowy) dotychczas grałem zwykłymi barowymi lezacymi przy stołach, ale pora na cos własnego. Kasa nie za duza mysle 2 stówki to absolutny max., ot po prostu chce miec swój prosty, a nie byc zdanym na łaske losu.
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nunu85: Ja kupilem McDermott Lucky L03 bez owijki. Gralem tez wersja z owijka jakis czas i to tylko zalezy od preferencji uzytkownika. Wersja bez owijki spokojnie zmiescisz sie do 200zl. Warto kupic kija bo granie jednym pomaga wyczuc i miec jakis stopien powtarzalnosci. Jezeli jestes poczatkujacy to spokojnie poczujesz roznice. Tip jest 13mm a waga 19oz wiec parametry spokojnie wystarczajace. Mozna pograc kilka miesiecy a potem ewentualnie wymienic tipa na jakis
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nunu85: Minus tego kija to jedynie szczytowka ktora posiada drewniany Gwint. (W buttcie jest normalnie metal) ale jakosc szytowek jest powtarzalna i jest to chyba najlepszy kij ponizej 200zł. Przy 300zł juz znajdziemy kilka alternatyw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nunu85: tak, jeszcze mozesz sprawdzic inne kolory. Ale cala seria lucky jest takiej samej jakosci.. inna cena to tylko inny wyglad i ewentualnie owijka na kiju
  • Odpowiedz
@voj4k: dzieki za rady.
jak mi sprzedadza zielony, to biore zielony, bo lubie ten kolor, a jak nie (bo niby tylko na zamówienie), to biore jakikolwiek dostępny z tej serii.
Dobrze wiedziec ze sa wszystkie jednakowe.
FAjnie ze sie odezwałeś i chciało Ci sie pisac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nunu85: Daj znac jak kupisz i podziel sie opinia. Pamietaj ze kij bedzie mial nie obrobiony Tip i zeby dobrze dzialal musi miec odpowiednio zaokraglony ksztalt i fakture aby kreda sie do niego przyczepila.
  • Odpowiedz
@voj4k: to musze jeszcze do niego jakas ostrzałke kupić czy cos takiego?
NApisz mi proszę co jeszcze, bo sam nie wiem, to mój pierwszy własny kij.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nunu85: To powinno wystarczyc na poczatek: https://sklep.bilardkaz.pl/752-zdzierak-do-koncowek-listwa.html . Możesz tez uzyc papieru sciernego np 60 i nie kupowac tego. Wazne by tip mial odpowiednio zaokraglony ksztalt. Powoduje to wieksze pole styku z bila. Przydatne przy rotacjach. Nieobrobiony tip powoduje ze kij sie slizga po bili. Ja tak mialem jak kupilem kij i uwazalem ze jest popsuty bo nie dzialal jak powinien, na szczescie ktos mnie uswiadomil. Grasz w Bilarda w jakims
voj4k - @nunu85: To powinno wystarczyc na poczatek: https://sklep.bilardkaz.pl/752-zd...

źródło: comment_RnDI4mKwg223qjxatLaOWvzMfmelthE7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nunu85: https://youtu.be/L1dpKymBlCY tu masz proces obrobki nowego tipa. Zauwaz ze jest plaski, a facet uzywa narzedzi aby nadac mu okragly ksztalt. Mozesz kupic specjalistyczny sprzet jak Tip Shaper Cuetec'a Gdzie masz fajne podreczne narzedzie. Ale kosztuje 60zl wiec lepiej wydac to na pokrowiec a Tip Shaper kupic przy wymianie Tipa na cos lepszego. Spokojnie mozesz uzyc papieru sciernego lub tego narzedzia z linku ktory jest najtanszym jaki znalazlem. Sa jeszcze drozsze
  • Odpowiedz