Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #drewno #majsterkowanie #zlotaraczka #naprawa #januszebudownictwa Mirki stolarze - w jaki sposób mogę załatać dZiury w drewnie po śrubkach, tak żeby można było je wkręcić jeszce raz w to samo miejsce? Musiałem kilka razy ściągać front od szafek i odkręcać zawiasy, dziury są już tak wyrobione, że zawias się nie trzyma, przesunięcie w inne miejsce też nie wchodzi w rolę, ani grubsza śruba - za duże braki w drewnie.
  • 8
@Jarek_P:

No to napisałem że musiałby zastosować zawias, w domyśle nowy. Przecież to tysięcy nie kosztuje a we froncie nawiercenie jest takie samo.
Kołkowanie przez kogoś kto się ne zna na rzeczy i tak skończy się wyrwaniem zawiasu i uszkodzeniami których już się nie naprawi.
@l3cho Mnie w takiej sytuacji uratował kilka razy klej epoksydowy z Castoramy za ok. 10 zł. Nazywa się Technicqll, 2 składniki o konsystencji plasteliny. Po delikatnym rozwierceniu starego otworu upchnij do niego kleju. Po utwardzeniu klej jest bardzo twardy i warto przed wkreceniem wkretu nawiercić cienkim wiertlem.