Wpis z mikrobloga

@Czerstwa_Bagietka: portfel HD determistyczny w formie seeda bezpieczniejszy, możesz nawet zapamiętać. Jeden klucz prywatny musisz przechowywać w formie fizycznej co nie jest bezpieczne. Pożar, zagubienie czy coś podobnego zawsze może zdarzyć się.
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: koledze @koxiak chodzilo o to, ze biblioteka "OpenSSL currently supports Elliptic Curve Diffie Hellman (ECDH) for key agreement and Elliptic Curve Digital Signature Algorithm (ECDSA) for signing/verifying." Wiec korzystajac z OpenSSL mozna se wygenerowc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hash6785: Ale jak generujesz za pomocą strony to nie wiesz czy jej właściciel nie zna tego priv keya. To jedynie chroni przed wyciekiem klucza na drodze serwer -> ty.
Ja mówię żeby pobrać otwarty kod generatora z githuba i samemu wygenerować klucze na swoim komputerze nie podpiętym do internetu.
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: ale przecież ja mowie o linuksowoej konsoli, nie żadnej przeglądarce i javascriptach. OpenSSL kojarzy się protokołem https, ale nie to miał na mysli
@koxiak. Kliknij po prostu w link, który podesłałem bo piszemy o różnych sprawach
  • Odpowiedz