Wpis z mikrobloga

@piwniczak: polecam syntezator głosu i wygenerowanie sobie seksownej kobiety, informującej o kimś przed drzwiami ;) Mam tak uczynione w swoim domoticz, tyle że system powiadamia mnie o w sumie 64 sytuacjach - tyle jest komunikatów wgranych ;)
@piwniczak: a co znaczy "nadajesz"? Na zewnątrz kamery dające stream rtsp, domoticz na RPi, wsparte w pewnych kwestiach Synology. Czujki i elementy wykonawcze hand made - ESP8266, siedzi soft albo własny, albo trochę pozmieniane ESPEasy. Elementy wykonawcze to w większości przekaźniki, pomiary temperatury / wilgotności na DHT22, w niektórych miejscach (temp. wody z pieca C.O./C.W.) DS18B20, trochę dodatkowych czujników (poziom światła na dworze, czujnik "pełności" szamba etc.), integracja z bramą garażową
@piwniczak: obudów brak, bo żadne nie stoi na widoku ;) Te od świateł są w puszkach pod włącznikami, inne równie sprytnie poukrywane ;) Jedyne co, to w garażu na ścianie jest obudowa, taka puszka nadtynkowa, bo tam i tak część instalacji z lenistwa robiłem w rurkach na tynku ;)
@piwniczak: zrób obok druga puszkę, ramkę na dwa włączniki czy gniazdka i w drugim, pustym otworze montujesz elektronikę, a zamiast drugiego włącznika dajesz zaślepkę :)
@magmac: nie no narazie mam już zwave wszędzie, ale w przyszłości będę chciał dodawać nowe rzeczy (np monitoring powietrza w pokojach) i zastanawiam się jak to zrobić, bo tego nie znajdę gotowego do powieszenia na ścianie