Wpis z mikrobloga

#medycyna

Miał ktoś problem z zatokami? Jak sobie radzicie. Ja od dłuższego czasu nie mogę się pozbyć kataru. Bolą mnie uszy i gardło, a na dodatek ciągle coś spływa mi z zatok i nie mogę się pozbyć tego problemu.
  • 13
@czolgistka93 byłem u laryngologa. tomografia też niby niczego nie wykazała a problem jest nadal. cały czas mi coś spływa do gardła. bolą mnie oczy i czoło na środku w okolicach brwi. jak tylko idę do lekarza i mówię o co chodzi to zaczyna się od tego, że to trudno wyleczyć. nikt nawet mi nie powiedział co konkretnie jest przyczyną takiego stanu. niby jestem zdrowy i dobrze się odżywiam ale non stop mam
@kissandfly: dowiedz sie kto pracuje na laryngologii w najblizszym szpitalu, a najlepiej ordynator, idz do niego prywatnie i po drugiej wizycie juz bedzie wiedzial co Ci jest. Chyba ze to przewlekle zapalenie zatok, to bardzo malo mozna z tym zrobic, bo rozumiem ze sterydy na zatoki juz litrami szly?
@czolgistka93 tak. po dłuższym czasie stosowania nawet pogarszają sprawę. po odstawieniu przez dłuższy czas wszystko musi wracać do normy i jest jeszcze gorzej. a sympatykomimetyki zdają egzamin przez góra 1-2 tygodnie.
@kissandfly Masz alergie? Polecam ogrzewanie zatok i oczu okladami, zniwelują ból. Z kropli, które dała mi alergolog używam Ectorhin, steryd do nosa i coś jeszcze (nazwę napiszę wieczorem bo nie mam ich przy sobie). Znajoma mojej mamy poleciła mi jeszcze tę roślinę http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/geranium-inaczej-anginowiec-jak-uprawiac-te-rosline-i-na-co-stosujemy-jej-liscie Powiedziała, że dopiero ta rośnina wyleczyła jej zatoki po wielu latach boju. Sama planuje ją zakupić bo po 4 latach walki z zatokami mam już dość