Wpis z mikrobloga

Posiadam abonament w play, obecnie już na czasie nieokreślonym. Chcę przenieść numer do innego operatora - moze plush lub orange, ale jednocześnie chcę zrobić cesje tego numeru (miedzy osobami z rodziny). Czy najpierw robić cesję, a potem przenosić numer, czy na odwrót? Czy odbędzie się to bez kosztów? Z informacji na internecie wynika, ze biorca musi miec dwa dokumenty potwierdzające tożsamość/wypłacalność, co zrobic jeśli posiada dowód osobisty, ale nie posiada drugiego dokumentu w postaci np. Umowy o pracę?

Jak wypada plush wzgledem orange jesli chodzi o zasieg? Bralibyscie orange na karte czy plusha?
Jak dokladniej wyglada oferta na karte w orange, bo na stronie jest napisane 2gb internet ale na samym dole +15gb cyklicznie. Czy internet przechodzi na nastepny miesiac?

#gsm #telefony #orange #plus #plush
#siecikomorkowe
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imblue: przenieś numer do play na karte tam zrób cesję (o ile pamiętam jest darmowa) i wtedy ta druga osoba przenosi gdzie chce. Wtedy nie będą chcieli innych dokumentów potwierdzających zarobki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imblue: jestem pewny że tak można to zrobić ale zadzwoń na infolinię play i ustal dokładny koszt. Dopytaj też w plushu czy w takim wypadku dostaniesz zniżkę na abo bo chyba mają takowe. Ja na Twoim miejscu wybrałbym orange. Za 25zl/miesiąc masz nolimit rozmowy/sms i kilka gb internetu później +1 więcej przy każdym odnowieniu.
  • Odpowiedz
@imblue : jeśli masz abonament w play, złóż wypowiedzenie i czekaj. Odrzucaj wszystkie oferty jakie zaproponują, powiedz że jesteś zainteresowany tylko oferta nolimit na rozmowy, SMS, mms i nolimit internet i na czas nieokreślony. Powiedz, że jeśli taka oferta będzie dla ciebie dostępna, to zostajesz w play, jeśli nie, to przenosisz numer. Prawie na pewno dostaniesz taką ofertę ale dopiero pod koniec okresu wypowiedzenia może nawet ostatniego dnia, gdyż jest to oferta
  • Odpowiedz
@imblue: Zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty. Cesja u nas kosztuje 20 zł. Na tej stronie znajdziesz dokumenty wymagane do podpisania umowy - https://www.orange.pl/portal/map/map/how_to?stamp=1285259568213&articleId=4319956 Jeśli podasz nam swoją lokalizację, to możemy sprawdzić zasięg w tym rejonie. W ofercie na kartę możemy polecić pakiet cykliczny za 25 zł, który znajdziesz tutaj https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#bez-limitu-25-nowy-klient
  • Odpowiedz
@archi3: jak bede mial chwile wolnego czasu, to podjade do salonu playa i postaram się zweryfikować to co napisaleś.

@plebejski_uciekinier: dzięki za odpowiedź. Prawdopodobnie nie skorzystam, bo w playu roznie miewalem z zasiegiem i ogolnie nie bylem zadowolony.

@OrangeEkspert:
Jesli chodzi o dokumenty - 1. zgoda na obciążenie karty kredytowej - podpisuje coś takiego u was na miejscu i to wystarczy?
Ew. Moge przeniesc w kazdym momencie np. Za
  • Odpowiedz