Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć na wstępie zaznacze że mam 16 lat. Moim problemem jest to że jestem bardzo leniwy i nie produaktywny. Zaczynałem nauke programowania 3 razy i tak naprawde za każdym razem po 2 dniach nagle przestawałem. Zawsze znalazła się jakaś wymówka albo tłumaczyłem to sobie zmęczeniem po szkole. Nie mam totalnie żadnego zainteresowania. Jedyne co robie to gram w gry i przeglądam internet. Każdy mój dzień wygląda tak samo. Wstaje rano ,ide do szkoły ,wracam zmęczony ze szkoły. Nic mi sie niechce ,jem obiad ,wale konia ,z godzinke po robie lekcje i sie poucze po czym siedze reszte dnia nic nie robiąc Chciałbym coś z tym zrobić ale nie wiem jak żeby nie skończyło się jak zawsze. Chciałbym być ciekawszy człowiekiem i móc porozmawiać o czymś innym niz gry i piłka nożna.
#lenistwo #przegryw #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 26
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: gdybyś miał motywację to byś coś robił, kwestia że ta branża jest taka że nie ma sensu zmuszać się do pisania kodu, bo:
1. nie będziesz pisać nic sensownego
2. zmarnujesz swój czas
3. zniechęcisz się jeszcze bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu szukaj czegoś co lubisz robić, i to rób
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 1) #!$%@?: stawiaj spację po przecinku!!! 2) A co gdybyś nie traktował nauki programowania jako nauki tylko stawiał sobie różne zadania do wykonania i uczył się przy okazji ich rozwiązywania? Te zadania powinny być zgodne z Twoimi zainteresowaniami, żebyś sam był ciekawy wyniku.
  • Odpowiedz
Lol w wieku 16 lat to ja grałem w nogę z kumplami a nie przejmowałem się przyszłością, weź człowieku ciesz się życiem (na swój sposób) - graj w gry, przeglądaj internet, wal se konia itp itd jeszcze masz czas na naukę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Znajdź sobie jakieś zainteresowanie. Ja co prawda jest sporo starszy od Ciebie, ale jakieś 5 lat temu wsiąkłem w kolarstwo. Zaczynałem od bardzo podstawowego sprzętu żeby zobaczyć czy mnie to wciągnie. Stopniowo zacząłem robić drobne modyfikacje, interesować się sprzętem a w miarę upływu czasu pochłaniało mnie to co raz bardziej. Aktualnie mam dwa rowery a większość czasu przed komputerem spędzam na forum na którym jestem jednym z bardziej aktywnych użytkowników.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: sam fakt, że masz takie poczucie bardzo dobrze o Tobie świadczy. nie załamuj się, najważniejsze jest przełamanie rutyny i wyrobienie nowego nawyku. Nie wymagaj od siebie dużo - wprowadź sobie np 15 lub 30 minut dziennie na początek czasu który poświęcisz na to, nad czym chcesz popracować.
  • Odpowiedz
OP: #!$%@? najlepsze jest to że programowanie naprawde mi sie podoba. Ostatnio postanowiłem sie zacząć uczyć pythona. Pierwszego dnia chyba z 6h siedziałem czytałem ,oglądałem i pisałem. Następnego dnia pojechałem z rodzicami na zakupu co było kolejną wymówką żeby zrobić sobie dzień przerwy. Udało mi sie jednak z 1h posiedzieć nad tym. 3 dnia nic mi sie niechciało i przeleżałem cały dzień nic nie robiąc

Ten komentarz został dodany przez osobę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznij od zadań i problemów trywialnych:

1) Napisz w Pythonie program, który wypisze 100 liczb z ciągu fibonacciego. Jak zrobisz to zrób to samo, ale definiując własną funkcję.
2) Napisz funckję, która liczy silnie. Jak ci się uda to zrób to rekurencyjnie.
3) Napisz program, który symuluje rzut 5 kostkami. Jak to masz, to napisz taki co sprawdzi czy 5 kostek, które masz daje 2 pary (yahtzee). Teraz powtórz rzut
  • Odpowiedz