Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #majsterkowanie #ogrzewanie #naprawiajzwykopem doradzcie proszę jak naprawić grzejnik. Sytuacja wygląda tak, że grzejnik całkowicie nie grzeje. Jednak woda do niego dochodzi bo jak odkręcam zawór do odpowietrzania to woda się leje a grzejnik staje się cieplejszy a rury doprowadzające wodę gorące. Chwilę po zakręceniu wszystko stygnie więc jak na mój gust to coś jest zablokowane przy tym regulatorze temperatury. Dajcie jakieś rady bo żona już mi marudzi ;)
  • 28
  • Odpowiedz
@krzywiecki-com: z dołu, z góry, z boku. Skąd mam wiedzieć jak tam jest porobione ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz podzielnik ciepła więc ogrzewanie jest w gestii wynajmującego i chyba jemu powinieneś zgłosić problem
  • Odpowiedz
@marek22: ten pokój jest na rogu, dwa okalające go pokoje są moje, w jednym grzeje ładnie, w drugim w ogóle. Ostatnio już to zgłosiłem do najemcy ale koleś który miał to naprawić był akurat w chwili jak to zaczęło działać.
  • Odpowiedz
@krzywiecki-com: najemcą jesteś raczej Ty. Może jak przyjechał to odkręcił?


Wychodzi na to, że pomiędzy tymi dwoma grzejnikami jest pion czy każdy grzejnik jest na osobnym pionie? Powinieneś to wywnioskować po tym jak i gdzie rury wchodzą w ścianę, ew. wspomagając się pukaniem po ścianie. Zobacz czy odpowietrzanie pierwszego wpływa jakoś na ten drugi grzejnik i czy drugi wpływa na pierwszy. Pooglądaj sobie jak wyglądają takie instalacje np. link
  • Odpowiedz
@marek22: wnioskuję, że pion jest zaraz po lewej od kaloryfera. Tak to też wygląda. Dodatkowo wydaje mi się, że jednak coś u mnie jest #!$%@? z odprowadzaniem wody przez co woda nie krąży bo jednak jak odkrecę zawór do odpowietrzania to zaczyna lecieć ciepła woda
  • Odpowiedz
@krzywiecki-com: e panie to gruba sprawa

Jak przez odpowietrznik wylewasz wodę i zaraz robi się gorący to chyba ciepło musi być gdzieś blisko. Która rura ze ściany robi się ciepła?

Zobacz czy odpowietrzanie pierwszego wpływa jakoś na ten drugi grzejnik i czy drugi wpływa na pierwszy.
  • Odpowiedz