Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #majsterkowanie #ogrzewanie #naprawiajzwykopem doradzcie proszę jak naprawić grzejnik. Sytuacja wygląda tak, że grzejnik całkowicie nie grzeje. Jednak woda do niego dochodzi bo jak odkręcam zawór do odpowietrzania to woda się leje a grzejnik staje się cieplejszy a rury doprowadzające wodę gorące. Chwilę po zakręceniu wszystko stygnie więc jak na mój gust to coś jest zablokowane przy tym regulatorze temperatury. Dajcie jakieś rady bo żona już mi marudzi ;)
  • 28
  • Odpowiedz
@Ghuthek: no właśnie też tak myślę, tylko gdzie. Mieszkam tutaj od października, ten kaloryfer nie grzał gdy już inne grzały, później przez kilka dni z nienacka zaczął działać i teraz znowu przestał.
  • Odpowiedz
@krzywiecki-com: Na dolnej rurce odkręcasz zaślepkę, w środku będzie śruba na klucz imbusowy, poluzuj ją, tylko z wyczucie bo może nie mieć ogranicznika i możesz ją wykręcić do końca, a wtedy powódź.
  • Odpowiedz
@krzywiecki-com: to może problem jest gdzieś indziej. Po zdjęciach wnioskuje, że to jest jednorurowy system ogrzewania czyli Einrohrheizungsanlagen jak głowicę masz zakręconą to całe ciepło idzie tą pionową rurą (bypassem) zamiast przez grzejnik, jak masz odkręconą na max to połowa ciepła przechodzi przez grzejnik a połowa przez bypass. W ten sposób woda jedną rurą przepływa po kolei przez wszystkie grzejniki. A jak pozostałe są podłączone tak samo i wszystkie są
  • Odpowiedz