Wpis z mikrobloga

Były pytania, to odpowiadam.
Skład: https://www.futbin.com/19/squad/3594472
Udało się nim wbić 25-4, w sobotę było 20-0.
Precyzyjnego wykończenia nie używam, ponieważ "mój styl" nie polega na strzelaniu finezji z pierwszej piłki za pola karnego, a na wbijaniu piłki w pole karne rywala, często na chaos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli chodzi o ruszanie się bramkarzem to robię to tylko w przypadku ewidentnej finezji rywala. Przy sam na sam pozwalam wykazać się skryptom.

Teraz trochę moich obserwacji:
Prawie na pewno są tylko trzy "dodatnie" progi według których wyszukuje nam potencjalnych rywali. Jest to 0-5, 6-10, 10+ zwycięstw na plusie. Co oznacza, że przy bilansie 15-6 i 9-0 będzie wyszukiwało nam rywali z tej samej puli. Właśnie z tego powodu w ostatnim meczu o golda 1 dostajemy teoretycznie słabszego rywala, bo przy bilansie 19-7/8/9 trafialiśmy na pułap rywali 10+, a w ostatnim meczu jest to pułap 6-10.
Moim zdaniem w najbliższym czasie zostanie dodany próg 15+, bo teraz prosy mają za łatwo i bilans 29-1 nie dawał gwarantowanego top 100 na ps4, co jest śmieszne.

Mam jeszcze kilka obserwacji, ale nimi podzielę się w innym czasie jeśli będzie zainteresowanie.
#fut
  • 12
@sowas: Podzielił byś się "sposobami na zdobywanie bramek" poza finezją? W 18 zabójczo skuteczne było rajdowanie skrzydłem, wbiegnięcie do linii końcowej 4-5 metrów od bramki i podanie, nawet na pałe, do środka wzdłuż bramki - bardzo często ktoś się tam znalazł żeby dobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko tutaj już coś podobnego nie działa - a przynajmniej ja nie znalazłem jeszcze
@AgentBroda: alonso jest za wolny na LO, a matuidi z 2* słabszej nogi nie nadaje się na pozycje PŚP
@robertx: sporo bramek strzelam właśnie sposobem który opisałeś, kluczowe w tym zagraniu jest to by napastnik miał 99 ustawiania się w ataku,
@sowas: W sumie to próbowałem tego na samym początku jak na ataku szalał Vardy ( ͡° ͜ʖ ͡°) I normalnie podajesz po ziemi?
Następny wpis możesz dodać właśnie o takich sposobach zdobywania bramek, ja chętnie bym przeczytał :)
@robertx: jeśli chodzi o inne metody to dalej szukanie piłek prostopadłych jest dosyć skuteczne, ważne gdy już wyjdziesz sam na sam to wyczekać ruch bramkarza i posłać nawet średniej jakości strzał w drugą strone
@sowas: To sam z siebie jeszcze dorzucę, że jeżeli bramkarz uparcie nie chce wyjść a my już musimy oddać strzał bo np nas dogania obrońca, to fajnie się sprawdzają stare dobre strzały po ziemi: l1+r1 + strzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: a w życiu xD taki hazard to może 2 na 5 strzałów po ziemi trafi w światło bramki
przy wyjściu sam na sam zawodnikiem, który potrafi strzelać, polecam finezyjne uderzenie tak aby piłka się dokręcała w światło bramki
@AgentBroda: Style gry mają kolosalne znaczenie w tej fifie, jak nigdy wcześniej.
Alonso ma 88 przyśpieszenia co wydaje się wynikiem przyzwoitym, ale podczas rywalizacji z prosami, gdzie na skrzydle mają ronaldo, eusebio, i innych kozaków, ze stylem dającym im 99 tempa to zdecydowanie za mało.

No i jest jeszcze jedna zaleta takiego ustawienia, Hiszpan najzwyczajniej w świecie daje rade rywalizować w środku pola z Ballakami czy innymi klasowymi ikonami. Chociaż i