Wpis z mikrobloga

Chyba Was #!$%@?ło z tymi niebieskimi przełącznikami ( ͡º ͜ʖ͡º) Kto tego używa?

Zamówiłem na próbę 2 klawiatury mechaniczne SPC Gear GK540 - na Kailh Blue i Brown, bo nie mogłem się zdecydować. Na niebieskich switchach pisze się trochę przyjemniej niż na brązowych, ale ich dźwięk jest nieznośny. Klawiatura jest strasznie głośna. Żeby jej używać, musiałbym ciągle siedzieć w słuchawkach, a o korzystaniu z niej w obecności innych osób strach w ogólę myśleć. U mnie więc zostaje GK540 na Kailh Brown.

Jak ktoś używał wcześniej tylko klawiatur membranowych, to przed zakupem mechanicznej proponuję ją przetestować, zwłaszcza jeśli zastanawiacie się nad niebieskimi przełącznikami. A jeśli nie macie takiej możliwości, to do pisania sugerowałbym zamiast nich przełączniki brązowe.

#klawiaturamechaniczna #klawiatura #komputery
  • 3
@splasz: Kup klona Cherry MX Blue i narzekaj że nie da się pisać przez hałas. Nawet oryginalne Cherry MX Blue są nieznośne, a co dopiero podróbki. A co by dopiero było jakby klawiatury z przełącznikami typu buckling spring były tak powszechne jak "niebieskie" przełączniki, wtedy każdy Janusz w tej dziedzinie by #!$%@?ł jakie te klawiatury mechaniczne są #!$%@? bo głośne.