Wpis z mikrobloga

Mirki, wygenerowałem sobie raport o sobie w #bik ( #kredyt ) i wszystko się zgadza, tylko nie ma wpisanego tam jednego kredytu na zakup towaru z banku #santander (brałem 3 na 3 różne przedmioty, każdy w innym czasie, 2 są wpisane, 1 nie ma, mimo, że w każdym wyrażałem zgodę na przetwarzanie danych o kredycie przez BIK).

Czy da się to jakoś "dopisać"?

Jaki jest Wasz scoring?
Ja, mimo braku opóźnień, kilku zakończonych kredytach mam tylko 56/100.
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@BoaKusiciel punktację zdobywa się również za ilość kredytów i rat. Bo co z tego, jak miałeś 3,4 raty/kredyty, które terminowo spłacałeś, skoro Pan X ma na swoim koncie 40 kredytów i również je terminowo spłacał.
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: jeśli bardzo Ci zależy to dopisanie kredytu do bik jest po stronie banku
Z drugiej strony dopisywanie kredytu moim zdaniem jest głupotą bo:
a) każdy kolejny kredyt obniża Ci scoring
b) każdy kolejny kredyt zwiększa Ci miesięczne obciążenie kredytow
c) im więcej kredytów tym trudniej dostać kredyt - w Raiffeisen czy Millenium jak ma się 7 aktywnych zobowiązań (kredytów, kart, limitów) to już kredytu się nie dostanie
d) scoring i
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Super! dzięki za odpowiedź!
To jest już spłacony przeze mnie kredyt, więc widniał będzie jako spłacone zobowiązanie - więc powinien polepszyć moją sytuację, prawda?

Ad a) każdy (spłacony i niespłacony), czy tylko te niespłacone?
d) będzie szedł sam z siebie z czasem? Czy będzie szedł wraz z terminowym płaceniem rat?
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: spłacony kredyt powinien być widoczny w zamkniętych zobowiązaniach. Jeśli go tam nie ma to sprawdź czy nie ma go w altualnie spłacanych. Jak ogolnie brakuje 1 kredytu w bik to jest dziwne. Każde nowe zobowiązanie obniża scoring. Spłacenie w terminie go polepsza lub nie wpływa wcale - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Co do zwiększania scoringu - czas czas czas. Spłacaj dobrze zobowiązania, nie spóźniają się i będzie szedł do góry
  • Odpowiedz