Wpis z mikrobloga

Minęło już troche czasu od kiedy ostatni raz narzekałem na szustke ale z okazji nowego dodatku, na fb rzuciło mi się w oczy na pare skrinów i sie znowu #!$%@?łem xD no ja #!$%@?, mapa wygląda jak guwno - zaczynając od pastelowych kolorów i matowych modeli i kończąc na przeładowanych hexach, wygląda to jakby miasta były nasrane jedno obok drugiego.
Druga sprawa to powrót do stackujących sie jednostek. Tutaj się za bardzo nie wypowiem bo nie grałem nawet w te gre ale podobało mi się odejście od tego w piątce i to troche chore że wracają do starych mechanik.
Może to lekki autyzm ale czasami grając (o ile nie tryhardowałem) budowałem miasta tylko dlatego że podobała mi się lokacja np było otoczone górami albo na jakimś archipelagu co nie miało żadnego potencjału taktycznego ale fajnie było postawić siedzibe w takim miejscu bo widoki fajen xD. W szóstce nie ma miejsca na fantazjowanie bo grafika wygląda jak wyjęta z gry przeglądarkowej i wszystko obraca się wokół liczb. No tak, przecież to gra strategiczna hurr. A mi się podobało to że można sobie pograć na chillku, poczuć klimacik, wsłuchać się w muzykę i popatrzeć na żywy świat. Bardzo to ceniłem w piątce że jako gra strategiczna, obok dobrych mechanik oferowała też klimat a sama oprawa graficzna gry wprowadzała niepowtarzalną atmosferę. Zostaje tylko grać w #civilization5 przez następne kilka lat eh ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#civilization #zalesie
  • 3