Wpis z mikrobloga

#ckii Czy ta gra ma jakieś działające spolszczenie? Znalazłem takie do wersji 2.8 z plikami do v3.0, ale nie działa. Gra nadal jest po angielsku. https://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?t=2497

Chyba już 2-3 godziny z tym walczę i bez sukcesu. Gra niestety jest skomplikowana z wysokim progiem wejścia (trudno jest zacząć grę nowemu graczowi), a angielska wersja językowa z mnóstwem tekstu ze średniowiecznymi słowami wcale nie pomaga.

Pobrałem to spolszczenie do 2.8 i załącznik do v 3.0. i wypakowałem gdzie należy. Niestety nic się nie zmieniło. Czy jest obecnie możliwość zagrania w to po polsku?

#crusaderkings2
  • 13
  • Odpowiedz
@orkako: Olej opisy eventów, patrz tylko jakie dają efekty i wybieraj odpowiednią opcję. Możesz też próbować uruchomić grę bez dodatków, wtedy będziesz miał mniej opcji do ogarnięcia. Wybierz sobie jakieś małe państewko w bezpiecznym regionie i w ciągu godziny wszystko ogarniesz. Sama mechanika gry nie jest wybitnie skomplikowana, raczej nietypowa.
  • Odpowiedz
@HussarDLA: Poleć coś, bo nie wiem totalnie nic. Jestem jak dziecko przy konsoli z przyciskami w elektrowni atomowej.
To już kokpit wachadłowca kosmicznego jest łatwiejszy do ogarniecia https://img.sadistic.pl/pics/c21c33c6f1fa.jpg

Nie wiem jak włączyć luźną rozgrywkę. Mam do wyboru 3 kampanie (wczesne średniowiecze, średnie i późne) a tam ograniczoną ilość państw do wyboru. Nie wiem na czym się skupiać, co jest najważniejsze, a co mniej. Nie wiem od czego zacząć, ani nawet co
  • Odpowiedz
@HussarDLA: Kurcze ja nawet nie wiem jak włączyć DLC. W starterze mam dział DLC i zaciemnione MODS.
w DLC jest ogromna lista. Czy to sa DLC które mam? Jak je wyłączyć?
  • Odpowiedz
@orkako: Chyba jest, ale w formie okienek, które pokazują po otworzeniu konkretnych opcji. Możesz wybrać Islandię, ale tam nie ma niczego do roboty, bo jest bardzo odizolowana, będziesz mógł sobie tylko klikać na budynki, które chcesz wybudować i bawić się w politykę. Handel pomiędzy państwami praktycznie nie istnieje. Jest możliwość gry republiką kupiecką, wtedy zamiast zamków masz miasta. Możesz też być władcą feudalnym i posiadać wasala, który jest republiką kupiecką. Republiki
  • Odpowiedz
@orkako: Mody są zaciemnione, bo żadnego nei posiadasz, jak wgrasz to wtedy będziesz mógł tę zakładkę otworzyć. DLC możesz odznaczyć klikając w taki kwadracik po prawej stronie listy. Masz oryginał czy pirata?
  • Odpowiedz
@HussarDLA: oryginał mam, ale z tego co wyczytałem, to steam usunął wsparcie języka polskiego, bo cenega olała dalsze tłumaczenie gry i z czasem z kolejnymi aktualizacjami totalnie sie rozsypało.
Wyczytałem, ze mogę wybrać sobie jaki status społeczny ma mieć ogrywana postać, ale nie wiem jak to wybrać. Chciałem pograć austriackim hrabią, a wybrało i cesarza imperium rzymskiego -.-
  • Odpowiedz
@orkako: Jak masz mapę, na której wybierasz postać, którą chcesz grać to gra za pierwszy kliknięciem wybierze Ci najwyższego zwierzchnika danej ziemi. Czyli jak klikniesz w okolicę Poznania to wybierze króla Polski, a nie lokalnego księcia/hrabiego. Trzeba drugi raz kliknąć.
Na górze masz też opcje, które pozwalają Ci pokazać więcej info na mapie, np. podział na księstwa/hrabstwa, to też może być pomocne. No i po prawo masz pokazane, jaki tytuł ma
  • Odpowiedz