Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie, chciałbym z początkiem roku przeprowadzić się do Krakowa. Często przeglądam wykop, ale nie mam tutaj konta więc pisze z anonima.

Dlaczego Kraków? Bo akurat w tym mieście mam rodzinę i kilku znajomych więc na początku będzie łatwiej.
Mam już dość mieszkania na wsi, gdzie praktycznie nikt nie mieszka, nie można nikogo poznać, a do najbliższego miasta mam 50km.

Problem mam tylko z pracą, bo nie wiem do jakich firm uderzać. Do tej pory pracowałem fizycznie budowlanka/kostka, potem na recepcji na siłowni, aczkolwiek chciałbym znaleźć coś bardziej ambitnego i dochodowego w Krakowie, gdzie dostałbym z 2500 na rękę. Dodam tylko tyle, że studiuję zaocznie informatykę w Rzeszowie, a teraz będę kontynuował w Krakowie.
Co umiem?
- status studenta (2 rok)
- angielski na poziomie B2
- excel (tabele przestawne, wyszukiwanie, filtrowanie, formatowanie warunkowe funkcje, formuły)
- totalne podstawy java/c#/python oraz MS SQL oraz podstawowe komendy terminal linux

Ogólnie chciałbym się teraz przyłożyć do nauki i za jakiś rok, dwa udać na staż/praktyki z #programowanie, ale w międzyczasie potrzebuje jakiejś pracy na pełen etat, byle bym zarobił z 2500 na rękę, żeby się jakoś utrzymać przez ten czas. Na staż w IT z #programowane obecnie nie mam w ogóle szans, więc myślałem o jakimś typowym korpo.

Tak więc jakie firmy mi polecicie?
#pracbaza #praca #pracait #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czy z takimi skillsami dostaniesz pracę / staż / cokolwiek, ale tak sobie myślę, że ja to byłem co do siebie zbyt krytyczny xd pierwsze cv wysłałem jak ogarniałem mniej więcej obiektowość, dependency injection, jakieś podstawowe wzorce typu factory, builder, singleton, architekturę mvc, kiedyś był jeszcze jquery w modzie więc i to w stopniu jakieś ajaxowe requesty / animacje, projektować bazy relacyjne, linux podstawy, jakiś framework (php here
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jakąkolwiek pracę na start można gdziekolwiek znaleźć, Lidl, Biedronka, Costa, itp. Jak masz < 26 lat to spoko bo nie płacisz PITu. Nie wiem czy taka pensja wystarczy żeby samemu mieszkać, ale zawsze można wynająć pokój. Powietrze odkąd zaczęły się zakazy palenia węglem itp. jest znośne, na pewno jest o wieeele lepiej niż np. 7 lat temu. Często na wsi jest gorsze bo tam ludzie palą czym popadnie
  • Odpowiedz