Wpis z mikrobloga

Jeśli mam prawo jazdy do odebrania, ale nie mogę ich odebrać bo urząd jest już zamknięty to czy mogę już jeździć czy muszę czekać do czwartku aż urząd będzie otwarty? Dostałem informację o możliwości odebrania dokumentu 8 minut przed zamknięciem urzędu (,)
#katowice #prawojazdy #prawo
  • 28
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@karer: Przepis prawny:Dane (...) przekazują do ewidencji (...) organ właściwy w sprawach wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami, niezwłocznie po wydaniu dokumentu stwierdzającego uprawnienie;
  • Odpowiedz
@karer: tak czy siak policjant nie powinien ci pozwolić w takiej sytuacji na kontynuowanie jazdy. Kierować dalej może tylko osoba z dokumentem (albo ty jeśli ktoś ci dowiezie). W przypadku braku takiej osoby, należy pojazd odholować.
  • Odpowiedz
Przepis prawny:Dane (...) przekazują do ewidencji (...) organ właściwy w sprawach wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami, niezwłocznie po wydaniu dokumentu stwierdzającego uprawnienie;


@gwynebleid: i co ten przepis mowi? Odnosi sie tylko do procedury administracyjnej ktora nie dotyczy osoby ktora ma odebrac dokument.

Kierować dalej może tylko osoba z dokumentem (albo ty jeśli ktoś ci dowiezie). W przypadku braku takiej osoby, należy pojazd odholować.


@radziol88: to jest nieprawda. Jesli
  • Odpowiedz
to z tego że kierowca nie wyskoczy w systemie więc będzie na mandacie 500 zamiast 50 i zabroni mu się kontynuowania jazdy


@gwynebleid: to wtedy grzecznie się mówi, odmawiam przyjęcia mandatu panie sierżancie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@gwynebleid: To zależy od policjanta czy pojedziesz. Teoretycznie bez uprawnień nie można ale jeżeli trafisz na człowieka a nie na służbiste to powiedzą, że poczekać aż odjadą i kontynuuj jazdę.
  • Odpowiedz
to jest nieprawda. Jesli nie masz dokumentu to jest 50zl i jedziesz dalej z pokwitowaniem.


@karer: tylko jeśli masz prawko odebrane wcześniej, jak Ci nie wydadzą i przy tym nie wpiszą w ewidencję to tak jakbyś nie miał jeszcze prawka, wrzucą go na bęben i nie wyskoczy im, że ma prawo jazdy, tak samo jak po zdanym egzaminie nie ma w rejestrze.
  • Odpowiedz
@Marazbut: @karer: polecam się dokształcić i nie chrzanić:

Art. 130a.

2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:

1. kierowała nim osoba:

b. nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu;
  • Odpowiedz