Wpis z mikrobloga

@Wygryw_z_wyboru jednak jak jadę na delegacje rano i będę cały dzień na nogach to chciałbym, żeby godzina była w miarę dokładna, mam kilka zegarków i niektóre siła rzeczy noszę rzadko, co to za tekst w ogóle?
  • Odpowiedz
@kipowrot: Spokojnie, przez dobę to będziesz miał różnicę góra 40 sekund a przy dobrych mechanizmach to w 5 się zamkniesz. A to już chyba nie jest taki problem?
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Mirek wygryw ma oczywiście rację. Mechanicznych zegarków nie nosi się dla precyzyjnego pomiaru czasu. Chcesz pomiaru z dokładnością co do sekundy to kup Casio z funkcją radio controlled.

Natomiast, że tak się wyrażę w "branży", najbardziej poważane i najdroższe są zegarki mechaniczne. Jednak nawet najdroższe i najbardziej luksusowe Rolexy czy PP kosztujące po parę milionów nie będą tak dokładne jak wspomniane Casio za 300 zł. Jeśli wgłębisz się w
  • Odpowiedz
@Ryjuss: to jest żaden, bo ja pytałem czy nie #!$%@? jego nakręcanie, jak często trzeba to robić, problem by był jakby wyciągając zegarek raz na 2 tygodnie zawsze musiał go nakręcać. Jak długo wytrzymuje?
  • Odpowiedz
@kipowrot: przecież automaty nakręcają się same.
Miałem seiko 5 automat za 300 zł i precyzja była całkiem spoko, 3s/24h odchyłki miał, ale w zależności jak go ustawiłem na noc tak albo nadrabiał, albo się opóźniał, więc od zmiany czasu do zmiany czasu nie miałem potrzeby regulacji, a podkreślam, że był to tani zegarek.
  • Odpowiedz