Wpis z mikrobloga

Czesc w styczniu bede mial wyrywane 2 gorne osemki z racji tego ze bede mial zakladany aparat ortodontyczny.
Pani Ortodontka powiedziala ze na ten czas nie ma sensu ruszach dolnych.
Wszedzie szukam info jak to jest z tymi osemkami gornymi i nic nie moge znalezc. Jezeli w piatek mam miec 2 wyrywane to w poniedzialek dam rade isc do pracy?
Chirurg mi mowi ze to moze sie goic miesiac i dopiero potem aparat. A jak czytam o ciezkich przypadkach jak 8mki na dole to ludzie juz wracaja do zycia po tygodniu :D jak to jest?

#stomatologia #ortodoncja #zeby #zebymadrosci #ekstrakcja #zeba #dentysta
Strzalka - Czesc w styczniu bede mial wyrywane 2 gorne osemki z racji tego ze bede mi...

źródło: comment_jIN9D4pKKAizz6Q4nKxhls0RnKwMngAx.jpg

Pobierz
  • 17
@Strzalka: ja miałem wyrwane wszystkie cztery. Z dolnymi było więcej zabawy, po usunięciu pierwszej chciałem wyrzucić współlokatora przez okno, po tym jak zeszło znieczulenie. Ekstrakcja górnych trwała tyle co otwieranie piwa i mniej więcej podobnie technicznie wyglądała ;) Obyło się też bez efektów ubocznych i czułem się oraz funkcjonowałem prawidłowo, po dwóch dniach wręcz normalnie. Ale wszystko to sprawa indywidualna i najważniejsze jest zdanie chirurga.
@Strzalka: to zależy od chirurga i skomplikowania ósemek. Jestem po wyrwaniu wszystskich, wszystkie z kości zatrzymane - pierwsza górna masakra, tydzień wyjęty z życia - siniaki na twarzy i opuchlizna, druga super poszłam tego samego dnia na imprezę. Dolne obie hardcore tydzień na ketonalu. Teraz wyrywałam dolne pod aparat i min bym czekała z 1,5 miesiąca miedzy wyrywaniem jednego a drugiego bo niestety niefajnie się jje jak się goją. Ja bym
@morteusz: to tak, wyladowalem u takiego profesjonalisty ze jestem w szoku. W piatek mialem zabieg, niestety wyrwal tylko jeden zab, gorna 8ka prawa. Najgorsze byly zastrzyki, 4 zastrzyki i w sumie tyle jakby lecial film w googlach VR to byloby zajebiscie. Wrocilem do domu. Buzi nie moglem otwierac takze rosol przez slomke i z glowa schylona w lewo by czasem nie brudzic rany. Przebudzilem sie tylko z piatku na sobote bo