Wpis z mikrobloga

""""jakby społeczeństwo nie naciskało na kobiety że po 30to tylko trumna, to może więcej by się decydowało na świadome macierzyństwo, a nie takie z lęku przed datą przydatności do spożycia )¯(ツ)/¯""" -rzeczywiście tak jest ?? mam 25 lat chyba za słabo się tym interesuje albo chociaż nie podzielam ani trochę tego zdania #niepopularnaopinia #zwiazki

tak czy nie

  • tak 37.0% (10)
  • nie 63.0% (17)

Oddanych głosów: 27

  • 31
@bocian_zjada_4zabyy: jestem skłonny uwierzyć, że za część "zrobionych dzieci" odpowiada presja, nie tylko społeczna w postaci kościoła, ginekologa czy rodziny, ale też państwowo-ekonomiczna (500+, becikowe, inne profity), ale największym problemem imo jest to, że nikt tak naprawdę nie traktuje posiadania dziecka jako poważnego projektu życiowego, a jest to albo wpadka, albo "hej zrupmy se dziecko takie fajne bo kryśka ma". Nikt nie podchodzi do tego zagadnienia "intelektualnie".

Ja na przykład świadomie
@bocian_zjada_4zabyy: @jabl: Materiał genetyczny z wiekiem ulega degeneracji, im wcześniej się decydujesz na dzieci tym mniejsze ryzyko różnych zespołów genetycznych. Również jeśli chodzi o wychowanie - im rodzic starszy tym bardziej wchodzi w rolę dziadka dla swojego dziecka, a rodzic powinien jednak być rodzicem. Dziecko to nie jest przedmiot na zakup którego zbiera się kasę.
Na szczęście coraz więcej kobiet decyduje się na macierzyństwo bliżej 30 lub nawet po. Każda z nas chce realizować swoje cele, ma plany i pragnienia (albo chociaż większość..) Uważam ze właśnie ten czas jest najlepszy.
A później wszystkie młode matki płaczą ze nie miały młodości bo w pieluchach. Chciałaś - to masz.
Materiał genetyczny z wiekiem ulega degeneracji, im wcześniej się decydujesz na dzieci tym mniejsze ryzyko różnych zespołów genetycznych.


@Smash123: tak, ale nie sądzę, żeby to było kryterium decyzji o dziecku większości matek

Również jeśli chodzi o wychowanie - im rodzic starszy tym bardziej wchodzi w rolę dziadka dla swojego dziecka, a rodzic powinien jednak być rodzicem.


@Smash123: Masz jakieś dowody na poparcie tej tezy? Chętnie poczytam. Tylko nie artykuły z