Wpis z mikrobloga

@Virgo92: taaa, ale zaraz dowalisz sobie TDP 80W i się z homelab robi stacjonarka :D
@Joshuaa: jeszcze można wyrwać fajne serwerki supermicro 1U (krótkie) na atomach które mają nawet 8-12 core i sporo miejsca na dyski, a jedzą w peaku 20W. Tylko oczywiście polować trzeba na używkę, bo nówki trochę drogo u nas chodzą.
@Virgo92: ta, nim się obejrzysz to szukasz zamkniętego racka 42U bo ten stary w salonie wciągnął psa. Ludziom jednak na początek trzeba polecić coś lżejszego, niech się łudzą że to będzie "tylko jeden komputerek" :D
@Joshuaa: no na luzaku. Miałem na myśli że te microserwery zwykle zaczynają się od przeciętnych parametrów, ale mają fajny rozkład pod wiele dysków. Zależy co kto potrzebuje.
@annotate: ja już robię Lackracka chociaż myśle o 24U :D tylko raczej bym inwestował w coś co mało prądu żre :D no i nie było głośne bo 1U supermicro mogłoby robić za moduł startowy spacex :D
@Virgo92 ale zobacz te supermicro na atomach. One są krótkie bardzo i mają pasywne chłodzenie. W obudowie jest jeden wiatrak ale jest opcjonalny. W swoim nie potrafiłem zagrzać procesora ponad 70st bez wiatraka :-P
@Virgo92: ja mam SuperServer 5018a-ftn4 (na płycie głównej A1SRi-2758F). Jest ich w sumie więcej - w wersji jak u mnie z sieciówkami z przodu, z tyłu, jest chyba też taka gdzie jest mniej interfejsów. Procki dochodzą do 12 core. Ram zależnie od modelu od 64 do 256GB max, zwykle wchodzi i ECC i bez ecc, nawet na różne napięcia (1.5, 1 .35) tylko trzeba je wkładać kompletem takim samym - jak
@Virgo92: Ma :) U mnie jest dedykowany interfejs. html5 nie ma, a nawet ostatnio robiłem upgrade. Jest zwykły html i jak chcesz KVM to próbuje odpalać javę w przeglądarce. Działa bez problemów ten software w JAVA do zarządzania po ipmi, tam bez problemu KVM chodzi pod windows, linux, włącznie z bajerami jak montowanie ISO ze stacji roboczej.

Trochę oldschool ten ich soft, ale działa.
@Joshuaa ten z linka cholera wie jaki antyczny procek. Ten D525 to słaby procesor i mało core. Ja brałem słaby procesor i dużo core i dopiero wtedy to się spięło :> Jakby był tani to do zabawy spoko, ale wiele z niego nie wyciśniesz. Bardziej pod mały nas. W PL zdzierają pod 2000zł za "nowy" w tej klasie (dużo za dużo), na allegro około 500zł za lekko słabszy.

W tym przedziale